Jak uvařit kuřecí polévku a kolik to stojí (pro linuxáky: man polivka)

Návod pro linuxáky, jak uvařit polívku na čtyři dny. Dobrou a zdravou.

Kupte tři kuřecí skelety (kosti) za zhruba dvacet korun, pak je potřeba voda, mrkev, petržel (vypadá jako bílá mrkev, kdybyste nevěděli), nějaké koření (kuličky pepře, nové koření, bobkový list), papiňák. Narvat do něj, nechat v něm asi hodinu (zhruba 20 minut trvá, než najede na maximum, 20 minut nechat na minimum povařit, aspoň 20 minut to chládne – můžet nechat dýl). Pak maso obrat, trvá to tak půl hodiny a je to pracná drbačka. Ale stojí to za to.

Vývar přelít do menšího hrnce, přivést k varu, vhodit případně nějakou zeleninu a samozřejmě obrané maso, osolit. Koupil jsem za 18 Kč zavářku neboli fašírku z vepřových jater, přidat vajíčko, rozkvedlat, nakydat do vařící polévky (má se to pasírovat, ale stačí to nabírat vidličkou). Povařit pár minut, přidat petrželovou nať z mražáku. Nemáte? Tak si ji v létě nachystejte. Stojí to za to.

Stálo to necelé dvě hodiny práce a asi tak 50 korun. Je to asi tak deset porcí ve dvou hrncích. Trochu jsem to přehnal. 🙂

Podobné čtení

Karlovy Vary – krtek na MFF Další den jsme se vydali do Karlových Varů - jednak to bylo „exoticky daleko“,...jednak zrovna probíhal filmový festival. Kromě shlédnutí červeného koberce jsem...doufal také v nějaký film, ale nijak jsem se v tomto ohledu nepřipravoval, doufal jsem...v nějakou milou náhodu. Třeba že uvidím Banderase nebo Malkoviche. Nebo aspoň...Barťáka.
Pohlceni Barcelonou Neděle, 9.listopadu. Vstali jsme tak, že bylo ještě normální vyžadovat snídani –...servírovala se ve vedlejší restauraci, kde už se také podávaly lihoviny a hrací...automaty. Sladká snídaně nicmoc, kafe skvělé, ale s tím jsem ve Španělsku...počítal a opak by mě naštval. Hned jsme se ovšem shodli, že další den zde snídat...nebudeme.

7 komentářů u „Jak uvařit kuřecí polévku a kolik to stojí (pro linuxáky: man polivka)“

  1. Polívku jsem ještě nevařil, možná taky jednou vyzkouším 🙂 Klidně tady piš častěji podobné recepty, rád se nechám inspirovat 😉 V posledních dnech mám „jídelní“ krizi a těžko se mi už vymýšlí nějaké nové jídla 🙂

  2. Místo skeletů (což jsou v podstatě jen kosti) doporučuji hřbety. Jsou včetně kůže a tedy i tuku a navíc obsahují daleko více masa. A nebo rovnou celou slepici :-D. Místo zavářky jsou dobré i vlasové nudle. A obecně, čím déle se to vaří, tím je lepší.

  3. David> Základem je mít papiňák, s ním se posouváš do jiné dimenze. Cokoliv, co do něj hodíš, bude dobré.. Třeba jen vepřová kýta/plec na cibuli..

    Heron> Tak my máme asi lepší skelety – ve všech masnách je to celá kostra s krkem, kůží a zbytky masa. Ze tří skeletů bylo tak půl kila masa. Někdy jsou tak mastné, že tuk z vývaru po vychladnutí odebírám. Taky platí, že to jde vařit dýl, ale já jsem chtěl napsat minimální čas, abych ukázal, že když to zvládnu já, zvládně to každý a jde to rychle. 🙂

Komentáře nejsou povoleny.