Aktuální trable s dobrým koncem

V lednu jsem byl na garančce, která proběhla v pořádku. Byly zrovna ty hluboké mrazy. Auto přestalo ráno startovat, jednou se nechytlo vůbec (bylo -29). Od té doby sice naskočilo, ale zvuk motoru byl hrozný a rapidně klesl výkon. Samozřejmě nejprve blikal a poté svítil check. Až po cca 10 minutách jízdy se motor chytl na plný výkon.

Dlouho jsem se to snažil přechodit, byl jsem i u Schromma, tak mi řekli, že jsou to známé problémy a mám to jenom projet. Po asi dvou měsících už to nešlo dál, měl jsem strach, že něco „pokazím“. 🙂

Objednal jsem se do ACH, kde mi řekli, že to musí rozebrat, vyčistit a zase dát dohromady. Potřebují na to aspoň sedm pracovních dní. Souhlasit jsem musel, auto jsem tam nechal a trvalo to šest pracovních dnů. Když jsem si ho minulý týden odvážel, bylo vše ok. Oprava proběhla v rámci garance a zdařila se (prasklá hlava válce, výměna EGR ventilu, dál jsem zprávu nečetl).

Nevšiml jsem si ovšem, že nefunguje alarm, takže po týdnu do Ovy znovu. Oprava alarmu (IMO jenom nahození, nic s ním být nemohlo) trvala asi dvě hodiny – už mi ta Mariánskohorská leze krkem!! Ještě že mají v Cavernu dobré menu. 😉

Cestou z Ovy už jsem zase začal vnímat ceny benzínu, bylo třa brát, a už byl za devětadvacet… 🙁

Takže auto je ok, ještě vyměnit zimní za letní, nechat to umýt, povysávat a hurá na cesty. Najeto něco přes 48000 km. Wov.