eXe – eLearning XHTML editor

Program eXe používám při výrobě e-learningových kurzů. Jedná se o vývojové prostředí založené na Mozilla Firefoxu. Výstupem jsou HTML stránky nebo balíček SCORM, který lze načíst do mnoha LMS – hlavně Moodlu, který používáme.

Překlad započali kolegové (a kolegyně) v QCM, já v něm pokračuji. Program se bohužel nevyvíjí podle mých představ, část anglicky psaých textů se přesunuje do JavaScriptových konstant, které nelze centralizovaně lokalizovat. Vývoj sleduji, ale už ne příliš aktivně. Vzhledem k zřejmě nulové české uživatelské základně jsem nepokračoval v zamýšleném překladu manuálu.

Podobné čtení

openMagazin 5/2009 je přínosné čtení – pokud... Připravili jsme další vydání magazínu,...který by chtěl informovat co nejširší čtenářské publikum o možnostech volně...šiřitelného softwaru. V magazínu jsou srozumitelné články, které jsou určeny...běžným uživatelům - nejedná se o čtení pro malou skupinu odborníků.  Naopak.
Přednášky Nebezpečný internet opět pokračují, tent... Loni v Karviné proběhla série seminářů, které iniciovala karvinská Policie,...konkrétně Lukáš Jelínek*. O téma "rizika na netu a jak se jim bránit" byl zájem i...jinde, konkrétně řečeno v Brně.  Zdejší Středisko služeb školám projevilo o...přednášku zájem a nabídlo ji "svým" školám. Včera proběhla první přednáška v...režii Liberixu.