eXe – eLearning XHTML editor

Program eXe používám při výrobě e-learningových kurzů. Jedná se o vývojové prostředí založené na Mozilla Firefoxu. Výstupem jsou HTML stránky nebo balíček SCORM, který lze načíst do mnoha LMS – hlavně Moodlu, který používáme.

Překlad započali kolegové (a kolegyně) v QCM, já v něm pokračuji. Program se bohužel nevyvíjí podle mých představ, část anglicky psaých textů se přesunuje do JavaScriptových konstant, které nelze centralizovaně lokalizovat. Vývoj sleduji, ale už ne příliš aktivně. Vzhledem k zřejmě nulové české uživatelské základně jsem nepokračoval v zamýšleném překladu manuálu.

Podobné čtení

Jak přidat odkládací oddíl (swap) do běžícího syst... Odkládací oddíl je vyhrazené místo na disku, kam jádro operačního systému...odkládá data, když zaplní fyzickou paměť RAM. "Jádrem" samozřejmě myslím Linux a..."operačním systémem" linuxovou distribuci. Odkládací oddíl neboli swap je vytvořen...při instalaci systému podobně, jako je vytvořen oddíl pro systém nebo uživatelská...data.
Amarok – řazení podle interpreta a alba Na Amarok jsem si dlouho zvykal, protože jsem nebyl zvyklý poslouchat mixy, nýbrž...alba. Ale s tím, jak se pomalu pohybuju směrem ke KDE, jsem zjistil, že nic lepšího...není, Amarok je prostě skvělý, možná jeden z nejlepších programů.

Pin It on Pinterest