Dočkali jsme se – Mandriva Linux 2009

Podzim byl pracovně náročný – jako součást Ivanovy farmy zvířat (on tedy napsal nepřesně „zvěř“) – jsem byl zapřažen, abych táhl. Byly mi souzeny sny o Ubuntu, Mandriva Linuxu, KDE4 a GNOME. Nebylo vše růžové, ještě před odjezdem na dovolenou jsem v Praze ve dvě ráno dodělával popisky k obrázkům.

Dneska Ivan napsal, že je kniha konečně vyrobená. Ulevilo se mi sice už dávno, ale teprve ted je to finální, jsem zvědav, jak bude vypadat část o KDE4, která mi dala dost práce, a jak nové informace a změněnou koncepci přijmou čtenáři. Vypustili jsme totiž KDE3 a vše je psáno na míru KDE4.

KDE4 je stále považováno za nestabilní, i když hlasy proti němu pomalu utichají. Ale na podzim bylo mnohem víc nestabilnější… 🙂 Navíc se stále mění, doufám proto, že se podařilo postihnout koncept, který vydrží rok. Zkrátka příští verzi bychom měli v nejlepším případě jen aktulizovat a vylepšit, ne přepisovat.

Tak hlavně kupujte a pište, co se vám líbí a nelíbí. Zajímá nás váš názor.

Podobné čtení

Software pro neziskové organizace – jak stát... Už dlouho přemýšlím, proč není svobodný software používán v hojné míře tam,...kde by ho člověk (já tedy ano) čekal - ve třetím sektoru, kterému se zkresleně...říká neziskový. Nemyslím tím neziskovost, která bude zřejmě oběma přisuzována,...v obou případech vcelku neoprávněně. Myslím na volnost, nezávislost a...variabilitu.

Jabber je ideální způsob pro pokec – mnohem ... Jabber je obecný název pro technologii,...která lidem umožňuje komunikovat po internetu. Jedná se o podobný způsob komunikace,...jako je ICQ nebo třeba Skype. Jabber má ale mnoho výhod, které zmíněné služby...nemají. A protože mu patří budoucnost, je vhodné se mu věnovat už teď.