Liberix, o.p.s. – newsletter #2, 15.12.2009

Vážení partneři, příznivci a fanoušci naší společnosti, děkujeme vám za zájem o naši novou službu, který nás potěšil. Newsletter rozesíláme každé druhé úterý, obsahuje stručné a jasné informace, které vám napoví, jaké máme plány, co se nám povedlo či nepovedlo a v jakých oblastech bychom mohli spolupracovat. Další newsletter očekávejte (až) 12. ledna 2010. Tento článek vydáváme na webu vždy s týdenním odkladem. K odběru newsletteru se můžete přihlásit na této stránce.

Událo se

2. prosince proběhl první seminář na SPŠ stavební v Opavě. Účast skromná, ale každý začátek je těžký.

14. prosince vyšel další openMagazin 10/2009. Vyplňte prosím dotazník týkající se jeho formy, za chvíli bude mít rok a chceme jeho vzhled vylepšit.

Proběhly změny na webu Liberix.cz, některé stránky byly přesunuty i za cenu změny struktury adres. Vytvořen seznam všech našich webů či webových služeb, které používáme.

Navázali jsme kontakt s českým překladatelským týmem OpenOffice.org. Připravujeme sérii článků a jsme odhodláni pomoci s překlady a korekturami. Proto prosíme – pomozte s překladem! Pokud se chcete přidat, napište nám na adresu preklady@liberix.cz, spojíme vás s koordinátorem překladů. Pokud najdete chybu v překladu OpenOffice.org, nahlaste ji do našeho fóra.

Nedaří se nám finalizovat žádosti o dotaci či granty. Tato činnost patří mezi naše slabé stránky – velmi bychom ocenili pomoc.

Plánujeme

  • Pokračují pravidelné semináře o Linuxu na SPŠS Opava, každou druhou středu. Aktuálně 16. prosince 2009, 13. ledna 2010 (den po newsletteru).
  • 16.1.2010 Účast na XI. krajském sněmu UNO a prezentace nabídky kurzů a další pomoci/spolupráce
  • Prosadit elektronický openMagazin do knihoven, uvítáme radu či konkrétní tip, jak PDF dokument fyzicky do knihoven dostat. Knihovníci…?

Uvítáme pomoc

  • hledáme partnera pro openMagazin
  • správa a moderování forum.mandrivalinux.cz a forum.openoffice.cz
  • rádi bychom vytvořili rozšíření pro OpenOffice.org a Mozilla Firefox s praktickými odkazy na naše weby

Nabízíme

  • partnerství do žádostí o prostředky z ESF či jiných zdrojů (MŠMT, MKČR, Czech Invest apod.)
  • vzdělávací kurzy pro firmy postižené krizí – program MPSV na podporu zaměstnanosti
  • knihovnám nabízíme semináře pro zvyšování ICT kompetencí
  • prodej knih o Ubuntu a Mandriva Linuxu

Sledujte nás na https://www.liberix.cz a na https://twitter.com/liberix.

Děkujeme za přízeň, přejeme vám moc pěkné Vánoce a těšíme se na počtenou v příštím roce.

Za Liberix
Vlastimil Ott
info@liberix.cz

Podobné čtení

Hláska: rozhledna v srdci Opavy Hláska je stavba hodná svého jména. Tyčí se uprostřed Opavy už několik staletí....Menší část své existence plní funkci sídla magistrátu. Radnice nemohla být lépe...zvolena či vybrána: Hláska je srdcem Opavy. Jak místně, stojí v samotném centru a...tvoří jeho přirozené jádro, tak organizačně - donedávna zde sídlilo množství...magistrátních odborů, které už jsou všechny přestěhovány na...Krnovskou, kde vznikl úřednický "kampus". Když se řekne "Hláska", každý ví....Jak jinak by se měly jmenovat "městské" noviny? Jistě, Hláska.
Postavte si město ve 3D – hra pro Linux Hry nehraju, ale kdybych si něco zahrál, asi bych zkusil nějakou strategii, třeba simulátor stavby města OpenCity....Je to asi one man show, obrázky jsou mile naivní, ale asi by mě to chvilku i bavilo....:-) Hrajete něco?

Pin It on Pinterest