Liberix, o.p.s. – newsletter #2, 15.12.2009

Vážení partneři, příznivci a fanoušci naší společnosti, děkujeme vám za zájem o naši novou službu, který nás potěšil. Newsletter rozesíláme každé druhé úterý, obsahuje stručné a jasné informace, které vám napoví, jaké máme plány, co se nám povedlo či nepovedlo a v jakých oblastech bychom mohli spolupracovat. Další newsletter očekávejte (až) 12. ledna 2010. Tento článek vydáváme na webu vždy s týdenním odkladem. K odběru newsletteru se můžete přihlásit na této stránce.

Událo se

2. prosince proběhl první seminář na SPŠ stavební v Opavě. Účast skromná, ale každý začátek je těžký.

14. prosince vyšel další openMagazin 10/2009. Vyplňte prosím dotazník týkající se jeho formy, za chvíli bude mít rok a chceme jeho vzhled vylepšit.

Proběhly změny na webu Liberix.cz, některé stránky byly přesunuty i za cenu změny struktury adres. Vytvořen seznam všech našich webů či webových služeb, které používáme.

Navázali jsme kontakt s českým překladatelským týmem OpenOffice.org. Připravujeme sérii článků a jsme odhodláni pomoci s překlady a korekturami. Proto prosíme – pomozte s překladem! Pokud se chcete přidat, napište nám na adresu preklady@liberix.cz, spojíme vás s koordinátorem překladů. Pokud najdete chybu v překladu OpenOffice.org, nahlaste ji do našeho fóra.

Nedaří se nám finalizovat žádosti o dotaci či granty. Tato činnost patří mezi naše slabé stránky – velmi bychom ocenili pomoc.

Plánujeme

  • Pokračují pravidelné semináře o Linuxu na SPŠS Opava, každou druhou středu. Aktuálně 16. prosince 2009, 13. ledna 2010 (den po newsletteru).
  • 16.1.2010 Účast na XI. krajském sněmu UNO a prezentace nabídky kurzů a další pomoci/spolupráce
  • Prosadit elektronický openMagazin do knihoven, uvítáme radu či konkrétní tip, jak PDF dokument fyzicky do knihoven dostat. Knihovníci…?

Uvítáme pomoc

  • hledáme partnera pro openMagazin
  • správa a moderování forum.mandrivalinux.cz a forum.openoffice.cz
  • rádi bychom vytvořili rozšíření pro OpenOffice.org a Mozilla Firefox s praktickými odkazy na naše weby

Nabízíme

  • partnerství do žádostí o prostředky z ESF či jiných zdrojů (MŠMT, MKČR, Czech Invest apod.)
  • vzdělávací kurzy pro firmy postižené krizí – program MPSV na podporu zaměstnanosti
  • knihovnám nabízíme semináře pro zvyšování ICT kompetencí
  • prodej knih o Ubuntu a Mandriva Linuxu

Sledujte nás na https://www.liberix.cz a na https://twitter.com/liberix.

Děkujeme za přízeň, přejeme vám moc pěkné Vánoce a těšíme se na počtenou v příštím roce.

Za Liberix
Vlastimil Ott
info@liberix.cz