Přijďte do Brna na konferenci LinuxAlt 2010, rád vás uvidím

Obecně prospěšná společnost Liberix, FIT VUT v Brně a společnost Red Hat Czech vás zvou již na pátý ročník osvětové a vzdělávací přednáškové akce LinuxAlt. Konference věnovaná volně šiřitelnému softwaru a otevřeným technologiím proběhne na půdě FIT VUT v Brně – Králově Poli o víkendu 6. a 7. listopadu 2010 od 9 hodin.

„Již pátý ročník se nám opět podařilo zrealizovat díky tradičním a novým partnerům. První místo pro loňský ročník v anketě Czech Open Source 2010 nás velmi potěšilo, ale snažíme se, aby letošní ročník byl ještě kvalitnější. A myslím, že v programu si letos opravdu je z čeho vybírat,“ říká Martin Sivák, koordinátor akce.

Konference se zaměřuje na software s otevřeným zdrojovým kódem, jehož výhoda spočívá oproti komerčnímu softwaru v tom, že ho mohou firmy i jednotlivci upravovat. Zejména v době finančních úspor tak mohou firmy ušetřit a získat konkurenční výhodu – software si mohou nechat upravit na míru. Mezi nejznámější příklady těchto řešení patří operační systém Linux, kancelářský balík OpenOffice.org, webový prohlížeč Mozilla Firefox nebo webový server Apache.

„Během akce zazní přednášky na různá témata, například o možnostech využití Linuxu v oblasti multimédií, sítí nebo bezpečnosti. A to jak v domácnosti, tak ve firmě nebo ve škole. Prezentována bude nejnovější verze operačního systému Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat nebo novinky ze světa datových schránek a cloudů. LinuxAlt je svou tématikou zaměřen na začínající i pokročilé uživatele, administrátory, majitele firem, manažery i studenty,“ říká Vlastimil Ott, ředitel spolupořádající společnosti Liberix.

Konference se koná v areálu FIT VUT v Brně, Božetěchova 2. Vstup je volný a k dispozici dostanete kompletní program.

Podobné čtení

Konferencia o otvorenom softvéri v Žiline 1.-4.7.2... V dňoch 1. - 4. júla 2010 sa v priestoroch...Žilinskej univerzity uskutoční odborná konferencia Otvorený softvér vo...vzdelávaní, výskume a v IT riešeniach (OSSConf2010), ktorá je stretnutím...ľudí, ktorých spája záujem o otvorený softvér a otvorené informačné technológie...(tvorba, využitie, komplexné riešenia na základe otvoreného softvéru a hardvéru)....OSSConf 2010 je po prvýkrát organizovaná pod hlavičkou Spoločnosti pre otvorené informačné technológie...(SOIT) a rovnako po prvýkrát tu bude udelená Cena SOIT a Liberixu za najlepšiu...študentskú prácu súvisiacu s otvorenými informačnými technológiami.
Open-source softwaru chybí propagace. Jak ho dosta... Nedávno nás oslovil náš příznivce P s dotazem. Do firmy, kde pracuje, nastoupila...nová ekonomická ředitelka a on jí navrhl, aby se komplexně přešlo na OpenOffice.org...nebo LibreOffice. Paní ředitelka přislíbila, že se bude otázkou zabývat a...požádala kolegu P o dodání stručných, ale výstižných informací, co to ten...OpenOffice.org přesně je a proč by ho ve firmě měli používat místo zavedeného MS...Office.

Pin It on Pinterest