Přijďte do Brna na konferenci LinuxAlt 2010, rád vás uvidím

Obecně prospěšná společnost Liberix, FIT VUT v Brně a společnost Red Hat Czech vás zvou již na pátý ročník osvětové a vzdělávací přednáškové akce LinuxAlt. Konference věnovaná volně šiřitelnému softwaru a otevřeným technologiím proběhne na půdě FIT VUT v Brně – Králově Poli o víkendu 6. a 7. listopadu 2010 od 9 hodin.

„Již pátý ročník se nám opět podařilo zrealizovat díky tradičním a novým partnerům. První místo pro loňský ročník v anketě Czech Open Source 2010 nás velmi potěšilo, ale snažíme se, aby letošní ročník byl ještě kvalitnější. A myslím, že v programu si letos opravdu je z čeho vybírat,“ říká Martin Sivák, koordinátor akce.

Konference se zaměřuje na software s otevřeným zdrojovým kódem, jehož výhoda spočívá oproti komerčnímu softwaru v tom, že ho mohou firmy i jednotlivci upravovat. Zejména v době finančních úspor tak mohou firmy ušetřit a získat konkurenční výhodu – software si mohou nechat upravit na míru. Mezi nejznámější příklady těchto řešení patří operační systém Linux, kancelářský balík OpenOffice.org, webový prohlížeč Mozilla Firefox nebo webový server Apache.

„Během akce zazní přednášky na různá témata, například o možnostech využití Linuxu v oblasti multimédií, sítí nebo bezpečnosti. A to jak v domácnosti, tak ve firmě nebo ve škole. Prezentována bude nejnovější verze operačního systému Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat nebo novinky ze světa datových schránek a cloudů. LinuxAlt je svou tématikou zaměřen na začínající i pokročilé uživatele, administrátory, majitele firem, manažery i studenty,“ říká Vlastimil Ott, ředitel spolupořádající společnosti Liberix.

Konference se koná v areálu FIT VUT v Brně, Božetěchova 2. Vstup je volný a k dispozici dostanete kompletní program.

Podobné čtení

Vybírejte přednášky na letošní LinuxAlt Jako každý rok, i letos si návštěvníci mohou namíchat mix obsahu sami. Seznam...nabídnutých přednášek: https://www.linuxalt.cz/2011/anketa  Sledujte...přípravy konference na Facebooku.
Pořádáme v Opavě konferenci o WordPressu, bo! Měl jsem někdy v červnu letmý pocit prázdnoty, že jsem dlouho nic...neorganizoval. Něco mi chybělo v té hromadě rozdělaných webů, nepřečtených...knížek a rodinných fotek čekajících na zpracování v Darktable. A taky jsem si...řekl, že by Liberix, který se po dlouhé pauze snad trochu probírá, mohl zase něco...udělat pro lidi. Pro fanoušky WordPressu. Jako jste vy nebo já. 🙂