Společnost Mandriva je v likvidaci, definitivně končí jedna malá epocha

Neuvědomil jsem si, že to ještě nenastalo. Až dnes jsem si na Abíčku přečetl, že společnost Mandriva je v likvidaci. Tož, je to trochu smutné. Před deseti lety hýbala linuxovým světem a Ivan Bíbr produkoval knihy, na které [prý]  Francouzi nevěřícně hleděli.

Pak někdy v roce 2008 nastal zlom i tady – těžko soudit, co byla příčina, co následek, kde se stala chyba. Značka s velkou hodnotou, kvalitní technologií, ale nedostatkem platících zákazníků začala upadat.  Nejprve ji vybrali Rusové, trosky se pak snažili Francouzi nějak poslepovat, ale marná lásky snaha. Ještě včas vystřelil záchranný člun jménem Mageia, zbytky posádky se trmácí na voru OpenMandriva… ale je to pryč.

Takže díky.

Společnost Mandriva je v likvidaci

Podobné čtení

Vyhledávací stroje v Konqueroru Používám jako webový prohlížeč Konqueror, zprvu jsem se bál, že mi svým...komfortem nenahradí Firefox, ale nahradil. Přešel jsem hlavně kvůli provázanosti,...která se mi fakt hodně líbí. Po kliknutí na emailovou adresu se automaticky otevírá...okno KMailu, který...používám. Konqueror je skvělý program.
Dočkali jsme se – Mandriva Linux 2009 Podzim byl pracovně náročný - jako součást Ivanovy farmy zvířat (on tedy napsal...nepřesně "zvěř") - jsem byl zapřažen, abych táhl. Byly mi souzeny sny o Ubuntu,...Mandriva Linuxu, KDE4 a GNOME. Nebylo vše růžové, ještě před odjezdem na dovolenou...jsem v Praze ve dvě ráno dodělával popisky k obrázkům.