Společnost Mandriva je v likvidaci, definitivně končí jedna malá epocha

Neuvědomil jsem si, že to ještě nenastalo. Až dnes jsem si na Abíčku přečetl, že společnost Mandriva je v likvidaci. Tož, je to trochu smutné. Před deseti lety hýbala linuxovým světem a Ivan Bíbr produkoval knihy, na které [prý]  Francouzi nevěřícně hleděli.

Pak někdy v roce 2008 nastal zlom i tady – těžko soudit, co byla příčina, co následek, kde se stala chyba. Značka s velkou hodnotou, kvalitní technologií, ale nedostatkem platících zákazníků začala upadat.  Nejprve ji vybrali Rusové, trosky se pak snažili Francouzi nějak poslepovat, ale marná lásky snaha. Ještě včas vystřelil záchranný člun jménem Mageia, zbytky posádky se trmácí na voru OpenMandriva… ale je to pryč.

Takže díky.

Společnost Mandriva je v likvidaci

Podobné čtení

Jak přidat odkládací oddíl (swap) do běžícího syst... Odkládací oddíl je vyhrazené místo na disku, kam jádro operačního systému...odkládá data, když zaplní fyzickou paměť RAM. "Jádrem" samozřejmě myslím Linux a..."operačním systémem" linuxovou distribuci. Odkládací oddíl neboli swap je vytvořen...při instalaci systému podobně, jako je vytvořen oddíl pro systém nebo uživatelská...data.
Emgeton E2CULT

Už dlouho jsem si zdůvodňoval, proč musím mít mp3...player.

Pin It on Pinterest