Yakuake

Aplikace se strašným názvem je jako první v rubrice, již jsem pojmenoval Cool Tool.

Slyšel jsem o ní už dříve, ale ani tento článek mě nedonutil, abych to používal (ačkoliv jsem ho při sázení Abíčka četl několikrát). Ale to až Lukáš, který vyřvával do RSS čtečky, na webu a pak i osobně, když jsem ho navštívil, jak je to prostě boží appka, mě nalomil.

Věděl, jsem, že je to terminál, který se vysouvá, resp. sesouvá, z horní hrany, ale že je to tak praktisch, jsem fakt neodhadl. 🙂 Takže nejsem originální, ale mi to nevadí. Je to prostě fakt dobrá věc. Kombinací [Shift+Esc] si ji vyvolám a stejně tak i skryju – a to kdekoliv (=na jakékoliv ploše). Magnifico!

Yakuake v akci

Teď si ještě zvyknout na to, že nemá cenu cestovat na pátou plochu, kde jsem asi pět let míval terminál. Teď už tam žádný není. 🙂

Podobné čtení

Linuxový časopis stále existuje – je to Linu... V srpnu 2007 jsme oznámili, že...končíme s vydáváním papírové verze časopisu. Nepřestali jsme se ovšem věnovat...webu a dnes lze s úspěchem říct, že portál LinuxEXPRES.cz je velmi úspěšný.
Za tričky AbcLinuxu.cz Po dlouhých letech poctivé práce jsem se rozloučil s tričky AbcLinuxu - tedy s tím,...co z nich zbylo. Tričko, řeknete si. Jenže tohle nebylo jen tak nějaké obyčejné...tričko. Ani jedno, ani druhé. Tohle bylo tričko z Abíčka. Dovolte mi krátkou...sentimentální vzpomínku.