Kdy budou zrušeny datové limity?

Dneska mě potěšil Volný, když mi od nich přišel mail, že (asi jen na tento měsíc) zvyšuje datový limit.

Protože jsem si minulý měsíc nechal zvýšit limit z pěti giga na deset (bezplatně), myslel jsem, že mi to bude stačit. Ale ono né. 🙂 Už teď mám asi osm vyčerpaných. No a dnes zvýšení na patnáct. Sice jenom na tento měsíc, ale stejně mě napadá, kdy budou limity zrušeny úplně. Viditelně není technický problém, a kdyby se zvedla vlna stahovačů, tak by to snad asi šlo technicky vyřešit nebo omezit individuálně. Je mi jasné, že existuje riziko přetížení sítí, ale po pravdě řečeno – kolik procent lidí je schopných mít provoz více než pět giga za měsíc? Spousta z uživatelů prostě jenom brouzdá, tu a tam něco stáhne a pošle. Těch, kteří sedí u netu a aktivně tahají, přece nemůže být většina – těch několik procent extrémistů se dá zvládnout nebo rozpustit ve statistice.

Proto si myslím, že ta doba, kdy limit bude zrušen nebo bude symbolický (např. 20 GB měsíčně, což je pro mě vlastně totéž) se blíží. Otázkou zůstává, co vlastně stahovat, myslím tedy „co stahovat legálně“. Pár pokusů prodávat hudbu a filmy zatím český internet nějak do úzkých nepřivádí. A 700 MB na jeden film dneska není hodnota, která by byla v tomto ohledu „nebezpečná“. Takže dokud tu není „široký“ obsah pro masy, riziko technických problémů v důsledku masivního stahování je nízké. Ne všichni jsou Ivan. A vlastně ani on zas takový extrém není…

Podobné čtení

Jak mi jde podnikání v půlce roku 2016 Nedávno jsem psal v článku - počkat.... to bylo začátkem roku! Ougfhrd! To už je zase půl roku pryč?! No jo, letí to....Událo se toho hodně, tak jsem se přiměl k tomu, že za sebou zanechám zase pár vět....Hodnotit svou práci je totiž pro budoucnost docela praktické a hlavně to není...černobílé.
Dobrá zpráva: Na našem internetu už existuje občan... Donedávna jsme to vnímali jen jako odezvu ze Spojených států - blogeři mající tak...mocný názor, že jsou zastrašováni ze strany vládních složek nebo dokážou...ovlivnit významné události. A světe, div se, ono to začíná fungovat také u nás....Víte jak?

1 komentář u „Kdy budou zrušeny datové limity?“

  1. Takže to určitě nebude jenom na jeden měsíc… Už je to tady, konkurenční boj. Zrovna když jsem chtěl vložit do komentářů tento link, začal zvonit telefon. Hádejte, kdo volal. Jasně, Volný. S tím, že mi navrhují zvýšení limitu na 15 GB, snížení paušálu na 700něco a prodloužení smlouvy o jeden rok. Není to pěkné? Je to pěkné…

Komentáře nejsou povoleny.