Lednový LinuxEXPRES v kanceláři

Ve čtvrtek 4. ledna vychází nové číslo časopisu LinuxEXPRES, věnované kanceláři.

Velkým tématem je používání stylů v kancelářském balíku, tvoření grafů a správa informací – např. pomocí Evolution nebo Mozilla Sunlight a Lightning. Prostor dostal i článek o výběru groupware, prezentacích v LaTeXu nebo souborových formátech. Tahákem čísla je povedený rozhovor s Janem Pinkasem z Jabber.cz. Přečtěte si ukázkové strany (PDF)!

Do dalšího čísla, únorového, věnovaného začátečníkům, chystáme novou rubriku – linuxový lexikon, kde budeme vysvětlovat pojmy, které se kolem Linuxu a spol. objevují. Po dlouhé době skončí seriál o programovacích jazycích, protože už jsme popsali vše, co jsme chtěli. Naopak začal seriál o různých operačních systémech.

V onom únorovém čísle se také zaměřujeme na nejdůležitější programy v Linuxu, respektive na činnosti, které člověk běžně s počítačem dělá. Rozhodli jsme se vybrat ty nejlepší programy, se kterými přijde uživatel do styku (má je nainstalované spolu se systémem) nebo by je mít měl. Taky se budeme věnovat instalaci softwaru a mnoha dalším věcem. Ale to až příští měsíc, číslo se teprve chystá… 🙂