Jsem proti standardizování OpenXML

Před chvílí jsem podepsal petici proti standardizaci paskvilu jménem OpenXML. (Navedl mě Lukáš a Martin.) Nejsem natolik don Quijote, abych nevěděl, že to samotný proces asi moc neovlivní, ale naděje umírá poslední. Opravdu nechci, aby se tento zmršený formát stál noční můrou na dalších deset let – podobně jako doc. Takže pokud vám to něco říká, podepište se taky, protože budoucnost je v Open Document Format, který už byl za ISO normu prohlášen. Microsoft se pouze snaží udržet trh, který si získal balíkem Microsoft Office. Nic proti němu – ale do budoucna prostě musí podporovat ODF. A uživatelé mu to musí dát najevo…

Podobné čtení

Lepší než ICQ: Jabber "Jabber? Další z mnoha protokolů, " říkal jsem si. Používám ho už několik let,...ale nikdy mě příliš nezajímalo, jak to funguje.
Jak využívají čtenáři RSS kanály webových magazínů... Liberix, kde pracuji, provozuje nebo spravuje několik webů. Pro...vyhodnocování návštěvnosti používáme Google Analytics, pro vylepšování pak...Webmaster's tools (kromě toho používáme další software Googlu, např. Aplikace nebo...Picasa...Web). Zajímalo mě, jakou měrou používají naši čtenáři RSS kanály.

3 komentáře u „Jsem proti standardizování OpenXML“

Komentáře nejsou povoleny.