Z repráků mi hraje…

Lukáše zajímalo, jak „to dělám“, že se mi v Jabber klientu zobrazuje, co poslouchám za hudbu. je to snadné, páč používám KDE aplikace, které jsou provázené.

Je to snadné – používám Kopete. Jedná se klienta pro komunikační síť Jabber (zvládá i jiné, ale nepoužívám je). V nabídce Nastavení-Nastavit moduly je možnost zobrazovat protějšku informace o tom, co poslouchám.

Stačí zadat větu, která se má objevovat, a proměnné, které se mají dosadit – např. %track je název písničky, %artist jméno interpreta.

Pak je ještě vhodné vybrat, jak a kdy zprávu zobrazit. Je možné to zobrazovat v okně s rozhovorem nebo třeba ve stavové informaci.

No a nakonec je třa vybrat přehrávač, který člověk používá a ze kterého se mají informace sosat. Amarok, jak jinak… 😉

Podobné čtení

Kdo a kde je české KDE? Rozhodl jsem se, že se mi KDE líbí natolik, že se pokusím pomoci při lokalizaci tam,...kde na to budu stačit. Třeba bych mohl občas přeložit nějakou nápovědu nebo se...třeba starat o nějakou stránku s informacemi a hlídat aktuálnost. Své zkušenosti...jsem shrnul do následujícího článku.
Jamendo – fakt skvělá muzika Jamendo (čti [džamendo] - spojení slov jam a...crescendo) je portál nabízející hudbu zdarma. To asi s nikým moc nepohne, zdarma a..."vakcí" je dneska spousta věcí. Jamendo znám už relativně dlouho a nijak moc mě...nezajímalo.

10 komentářů u „Z repráků mi hraje…“

 1. Když jsem to měl zapnuté já, tak lidi prudili, že se mi pořád měnil status, tak jsem to poslal do /dev/null

 2. M4r3k> Tak si to tak neber… já jsem prudil taky, vím. Snažím se to nastavit tak, aby to bylo jenom ve stavové informaci, ne v okně. Obrázek ale ukazuje něco jiného, musím to poladit..

 3. Uz ted jsem bilej vzteky, kdyz stale nekdo meni status nebo pise kraviny na nekolik radek a ja stale od prace skacu po oknech. Uzivatele co by mi posilal co posloucha, bych asi musel … dat do ignore 😉

  Pokud si nekdo stale prehazuje popis stavu, me naopak nerusi a hlavne je to obcas prijemne zpestreni. Sam to dost pouzivam a mam vyzkouseno, ze na tuto informaci lide reaguji.

 4. Nějak ti nerozumím.

  Co jsem u sebe vypozoroval, tak Psi háže na každou zprávu, která se v rozhovoru objeví, upozornění – logické. To samé dělá, když protějšek změní stav, ale jde to vypnout. Ale nenašel jsem, jak vypnout prudění, když se protějšku spustí další písnička – je to totiž „běžná“ zpráva, takže se mi objeví bublina…

 5. Macovsky Adium (a iChat taky) to umi taky, ale nepouzivam to, hodne lidi to rozciluje (kdyz jsem v MUCu). Kamos si pro MPD & Kopete psal skriptik, par radku v Ruby a nebyl problem … par socketu a bylo 🙂

  • Ah tak tedy pardon, myslel jsem, že se v Artist vyskytuje enkodér 🙂

Komentáře nejsou povoleny.