Lokalizace Scribusu

Scribus (české stránky) je program pro sazbu a DTP. Líbí se mi, napsal jsem o něm už před časem články pro Abíčko (první díl, druhý, třetí). Snažím se ho používat a naučit se s ním pracovat.

Mrzelo mě, že není česky – Petr Vaněk, jeden z vývojářů, se sice postaral o základní překlad, ale své úsilí pochopitelně věnoval samotnému vývoji. Český překlad byl tedy – s ohledem na bouřlivý vývoj programu – v rozklíženém stavu. Ačkoliv Petr Vaněk na Abíčku vyzýval k pomoci, nikdo se nepřihlásil.

Po čase jsem nabídl pomoc, následně jsem program přeložil do použitelnější verze (jsou stále věci ke zlepšení) a stal se tak jeho lokalizátorem. Program běží také ve Windows.
Scribus

Podobné čtení

Jabber je ideální způsob pro pokec – mnohem ... Jabber je obecný název pro technologii,...která lidem umožňuje komunikovat po internetu. Jedná se o podobný způsob komunikace,...jako je ICQ nebo třeba Skype. Jabber má ale mnoho výhod, které zmíněné služby...nemají. A protože mu patří budoucnost, je vhodné se mu věnovat už teď.
Firefox… é? Tak nevím, co si mám myslet o Firefoxu. Thunderbird jsem opustil už dávno, ale nebylo...to z toho důvodu, že mi nevyhovoval - i když něco by se našlo.