WordPress: úprava odkazu „read more“

Normálně je pod každým perexem na titulní stránce odkaz na celý obsah článku ve formě „read more“, což jednoho depotěší, že. Jak to změnit?

V první řadě – měla by to umět změnit šablona. Moje oblíbená GeneratePress to umí s doplňkem GP Premium. Pokud to šablona neumí, pak si úpravy můžete provést sami. Důrazně ale varuji před tím, abyste změny prováděli přímo v šabloně. K těmto úpravám slouží tzv. child theme, česky podřízená šablona. Více o nich si přečtěte na mém blogu Co umí WordPress. Pokud nepoužijete podřízenou šablonu a změníte soubor hlavní šablony, přijdete o tuto úpravu při další aktualizaci šablony. Takto nepostupujte.

Do souboru functions.php v podřízené šabloně vložte tento kód:

function coumiwp_change_morelink($more) {
return ' <a class="read-more" role="button" href="'. get_permalink( get_the_ID() ) . '">Zobrazit celý článek</a>';
}

add_filter('the_content_more_link', 'coumiwp_change_morelink');

Ve WordPressu existuje systém hooků, pomocí kterých můžeme měnit jeho chování. Více si opět přečtěte na mém blogu v článku Jak funguje WordPress uvnitř: hooky. Tady jsme použili hook the_content_more_link. Ten zajistí, že se místo běžného textu použijte ten váš,  v tomto případě „Zobrazit celý článek“.

Zajímají vás podobné tipy a triky? Čtěte můj blog Co umí WordPress, dozvíte se víc!

Chci více o WordPressu  

Podobné čtení

PDF magazín o WordPressu? Už ano, stahujte POUZE ARCHIV, NEPLATNÉ. Rozhodl jsem se vydávat malý magazín věnovaný...redakčnímu systému WordPress. Chci tak využít vícero zkušeností, které...mám,  pro své podnikání. Baví mě psaní, ale nebaví mě psaní článků pro...webové portály. Kniha o WordPressu zatím nemá smysl, nějaké na trhu jsou a navíc...mám v plánu knihy...o LibreOffice. E-learningový...kurz už mám v určité fázi hotový.. no tak mě napadlo vydávat něco jako...e-zin.
Nový WordPress, nová šablona, trochu nový Elektron... Už to nešlo technicky ustát. Moje stará šablona byla špatně napsaná, několikrát...updatovaná a opravovaná. Lepil jsem to nebo ono, nevyužívala možností nových verzí...WordPressu, který se vyvíjí raketovým tempem. Už to není snadný systém, ale...komplexní balík. Nové šabloně už skoro nerozumím, oproti verzi 2010 je to obrovský...skok od konkrétních pojmů k abstraktním typům.. Objevily se nové typy obsahu, nové...funkce, staré přestávají fungovat. Nemá smysl moc upravovat šablonu, začal jsem s...tou "2010" a než jsem ji použil, je tu 2011, která je úplně jiná. Takže jsem ji...lehce obarvil a kašlu na to. Chci psát, blog vypadá celkem k světu, takže teď...hlavně, abych jenom nekecal ... 🙂 Díky všem věrným čtenářům za pozornost, E-Ott jede v novém hávu dál.

3 komentáře u „WordPress: úprava odkazu „read more““

  1. jednou jsem si takhle rozhasil celou instalaci wp. oddelal jsem jednu uvozovku a pak pul dne lovil kde je chyba 🙂

    Mirek

  2. Ahoj, skúšal som to pozerať ale stále to neviem nájsť a to som celkom dobrý v upravovaní v html lebo všetko ostatné som si nastavoval sám a toto mi stále uniká .. :((

Komentáře nejsou povoleny.