Nova v řízení kvůli reportáži Mikrobus smrti

Nedávno jsem psal o reportáži, kterou odvysílala Nova. Dnes cituji z dokumentu na webu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.

Tisková zpráva z 4. zasedání, konaného ve dnech 26. 2. 2008 – 27. 2. 2008

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání


– zahájila s provozovatelem CET 21, spol. s r. o. správní řízení z moci úřední pro možné porušení § 32 odst. 1 písm. f) zákona č. 231/2001 Sb., neboť odvysíláním reportáže Mikrobus smrti v rámci pořadu Televizní noviny dne 14. února 2008 od 19:30 hodin na programu Nova se mohl dopustit porušení povinnosti bezdůvodně nezobrazovat osoby umírající nebo vystavené těžkému tělesnému nebo duševnímu utrpení způsobem snižujícím lidskou důstojnost

Vím, že se asi ni moc nezmění, ale uklidňuje mě trochu, že se tomu někdo věnuje.

Podobné čtení

Skrytá reklama na Microsoft v České televizi (a ne... Před pár minutami proběhla v Událostech ČT reportáž Luboše Rosího o...motorkářích na silnicích. Redaktor si na závěrečné shrnutí stoupl k "nějaké...silnici" v Praze. Je to jen náhoda, nebo záměr, že to bylo před budovou Microsoftu?
Témata, která podle mého televize zcela ignorují... Televizi nemám, ale s nárůstem počtu stanic o ní uvažuju, ačkoliv digitální...signál v Opavě příliš není a chytím tedy velké...kostičky. Naši si koupili bednu novou, velkou do stran, tenkou do dáli, digitální,...coc se rozumu týče. Umí najít analogový i digitální signál, přehrává rakousky a...dokonce i rádia. Pěkný strojek.

Pin It on Pinterest