Doklad o pojištění odpovědnosti – bacha na něj

Donáší se to ke mně z mnoha stran, sám jsem to nikde nezaznamenal, ale je to pravda. Doklad o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla musí být podepsaný pojistníkem (u osobních aut v podstatě majitel, či provozovatel, pokud máte auto na leasing).

Jak vidíte na obrázku, na kartě staré čtyři roky je tato podmínka natištěná, takže v tomto změna není. Změna je v tom, že to policie kontroluje a prohřešky pokutuje. Od 1.6.2008 je navíc dokladem o pojištění tzv. zelená karta, která se dříve používala jen pro prokazování v zahraničí. Nyní se ruší původní (také zelený) doklad a používá se jen karta. Doklad platí do konce roku 2008. Zelenou kartu vám vystaví pojistitel (ale myslím, že je to snad automaticky, ne?).

Zelená karta s podpisem

Podobné čtení

Málem se mi zastavil procesor Ještě teď se na mně klepe všechen sulc, něco tak strašného jsem snad ještě...nezažil. Myslel jsem, že.. teda vlastně jsem myslet ani nestihl.
Pohlceni Barcelonou Neděle, 9.listopadu. Vstali jsme tak, že bylo ještě normální vyžadovat snídani –...servírovala se ve vedlejší restauraci, kde už se také podávaly lihoviny a hrací...automaty. Sladká snídaně nicmoc, kafe skvělé, ale s tím jsem ve Španělsku...počítal a opak by mě naštval. Hned jsme se ovšem shodli, že další den zde snídat...nebudeme.

3 komentáře u “Doklad o pojištění odpovědnosti – bacha na něj”

  1. Přesně tak, každoročně mám ve schránce kartičku na další rok pojištění i zelenou kartu (jsem u Český), hláška o podpisu pojistníka tam je (i když drobounkým písmem), policajti po tom asi vyloženě nejdou, ale můžou 🙂

  2. Trošku složitě napsané. Žádné kartičky co vydává Česká nejsou potřeba. Jediné, co potřebujete, je Mezinárodní karta automobilového pojištění, což je obvykle barevný – zelený, žlutý, modrý – list formátu A4, který bývá spojen se složenkou k úhradě a potvrzením o pojištění – to již není také potřeba. Pojistné je možné ovšem platit i převodem – žádné potvrzení o zaplacení není třeba. Karta musí být podepsána pojistníkem, to ano. Tuto věc dostáváme každý rok od pojišťovny.

    Málem jsem se taky do toho zamotal, až jsem musel zavolat svému malkéři 😀

  3. Je to pravda – manzelce prisel do prace takovy ten „retezovy mail“ s upozorneni. Bral jsem to s rezervou, ale dva dny na to prisel od Generalli (kde mam Astricku pojistenou) dopis s zelenou kartou a ze ji mam podle zakona podepsat a mit u sebe.

Komentáře nejsou povoleny.

Pin It on Pinterest