openMagazin – články o Linuxu a OpenOffice.org v jednom souboru

openMagazin
V tuto chvíli vychází první číslo nového magazínu, který jsme pojmenovali openMagazin. Obsahuje v jednom PDF souboru ty nejlepší články, které vyšly v uplynulém měsíci na portálech OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Smyslem tohoto projektu je šířit po vzoru zahraničních magazínů informace mezi běžné uživatele – počítáme s tím, že ti informovanější PDF magazín doporučí nebo pošlou mailem, v krajním případě (část) vytisknou.

Soubor má necelé čtyři megabajty, takže stažení je otázka několika sekund. První vydání má padesát stran, což je více než dvacet článků včetně obrázků. Pří přípravě jsme použili kancelářský balík OpenOffice.org, konkrétně Writer, tedy textový procesor. Velmi dobře si poradil také se „sazbou“ – není to sazba v klasickém slova smyslu, protože počítáme s tím, že si to lidé budou spíše číst na monitoru než tisknout.

openMagazin 1/20009

Magazín je zdarma a přejeme si, aby se šířil, kopíroval, sdílel, byl posílán. Chtěli bychom oslovit co nejširší cílovou skupinu čtenářů – běžné uživatele, kteří se konečně dozvědí, jak se vytvoří rejstřík, žáky a studenty, kteří se už snad naučí správně číslovat stránky v seminárních pracích, váhavce, kteří nevědí, jestli na ten Linux mají konečně přejít, nebo prostě jen lidi, kteří rádi čtou zajímavé články proto, aby udržovali mozek v kondici a nezblbli.

Takže stahujte, čtěte, kopírujte – a dejte nám vědět, co si o tom myslíte. Stabilní adresa pro stahování je http://www.linuxexpres.cz/openmagazin, můžete na ni odkazovat, můžete si pdfko vypálit na CD nebo nosit na flashce, můžete ho vystavit na veřejném ftp nebo na síťovém disku ve škole či v práci. Dejte vědět kolegům, známým, rodině. Věříme, že si tam každý, kdo s počítačem pracuje, něco najde.

Podobné čtení

Linux na starém počítači – Mandriva Linux ou... Přivezl jsem od rodičů počítač, který v podstatě už skutečně dosloužil, a...zkouším, co na něj případně ještě nainstalovat. Mandriva Linux 2008 stále...funguje, i když už jsem tam musel nalámat jádro z neoficiálních zdrojů, aby jela...webkamera. Počítač jsem kdysi koupil za cca 4000 Kč v bazaru.
Konference LinuxAlt: Technologií proti krizi Obecně prospěšná společnost Liberix, FIT VUT...v Brně a společnost Red Hat Czech...vás zvou na čtvrtý ročník osvětové a vzdělávací přednáškové akce...LinuxAlt. Konference věnovaná volně šiřitelnému softwaru...a otevřeným technologiím proběhne na půdě FIT VUT v Brně – Králově poli...o víkendu 7. a 8. listopadu 2009 od 9 hodin.

Sdílejte článek svým přátelům

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *