openMagazin – články o Linuxu a OpenOffice.org v jednom souboru

openMagazin
V tuto chvíli vychází první číslo nového magazínu, který jsme pojmenovali openMagazin. Obsahuje v jednom PDF souboru ty nejlepší články, které vyšly v uplynulém měsíci na portálech OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Smyslem tohoto projektu je šířit po vzoru zahraničních magazínů informace mezi běžné uživatele – počítáme s tím, že ti informovanější PDF magazín doporučí nebo pošlou mailem, v krajním případě (část) vytisknou.

Soubor má necelé čtyři megabajty, takže stažení je otázka několika sekund. První vydání má padesát stran, což je více než dvacet článků včetně obrázků. Pří přípravě jsme použili kancelářský balík OpenOffice.org, konkrétně Writer, tedy textový procesor. Velmi dobře si poradil také se „sazbou“ – není to sazba v klasickém slova smyslu, protože počítáme s tím, že si to lidé budou spíše číst na monitoru než tisknout.

openMagazin 1/20009

Magazín je zdarma a přejeme si, aby se šířil, kopíroval, sdílel, byl posílán. Chtěli bychom oslovit co nejširší cílovou skupinu čtenářů – běžné uživatele, kteří se konečně dozvědí, jak se vytvoří rejstřík, žáky a studenty, kteří se už snad naučí správně číslovat stránky v seminárních pracích, váhavce, kteří nevědí, jestli na ten Linux mají konečně přejít, nebo prostě jen lidi, kteří rádi čtou zajímavé články proto, aby udržovali mozek v kondici a nezblbli.

Takže stahujte, čtěte, kopírujte – a dejte nám vědět, co si o tom myslíte. Stabilní adresa pro stahování je https://www.linuxexpres.cz/openmagazin, můžete na ni odkazovat, můžete si pdfko vypálit na CD nebo nosit na flashce, můžete ho vystavit na veřejném ftp nebo na síťovém disku ve škole či v práci. Dejte vědět kolegům, známým, rodině. Věříme, že si tam každý, kdo s počítačem pracuje, něco najde.

Podobné čtení

Jak vypadá Linux? Možná to nevíte, možná si myslíte, že nějak divně. Tak se schválně zkuste podívat na obrázky, které...posílají čtenáři LinuxEXPRESu do...soutěže, kterou pořádáme. Některé obrázky "jejich Linuxu" jsou prostě...skvělé. Mají styl, mají náboj a nápad. Linux je takový, jaký chcete, aby byl. A...pokud to víte a používáte jej, pošlete nám...obrázek, jak vypadá! Můžete vyhrát knihu Ubuntu 8.04, knihu Mandriva Linux 2008.1...a nebo tričko. Moje aktuální plocha vypadá následovně - moc se neřídím...nějakými efekty, plocha mi musí vyhovovat. Proto mám dva panely dole, jeden vpravo se...spouštěcími tlačítky, druhý vlevo s otevřenými okny, ten téměř nepoužívám....Oba jsou skryty a objeví se pouze tehdy, pokud tam najedu kurzorem myši. (Pro potřeby...obrázku zobrazeny.) Nahoře je hlavní panel, který ve kterém je množství appletů -...malých prográmků, které mají obvykle jen jednu funkci. Takhle mi to vyhovuje,...včetně černého pozadí. A copak je na pozadí za zámek? (Ségra, mlč.) Moje plocha 12.8.2008
Liberix získal cenu v anketě Czech open source 201... Letos jsme nevěnovali příliš energie tomu, abychom naše...čtenáře a fanoušky dotlačili k...hlasování v COS 2010. Anketu jsme propagovali, LinuxEXPRES byl partnerem. To je už...pak na zvážení, zda se má aktivně ucházet o hlasy fanoušků - vždycky se najde...někdo, kdo to kritizuje; kdyby se ale partner umístil na nějaké předním místě,...bylo by to fakt divné.