Stáhněte si do notebooku další vydání openMagazinu

Stáhněte si openMagazinStáhněte si další vydání openMagazinu. Aktuální číslo 6/2010 přináší cenné zkušenosti několika škol, které intenzivně používají open source software a rozhodly se podělit o zkušenosti a postoje. Jde o Gymnázium Jevíčko, Gymnázium ve Frýdlantu nad Ostravicí a soukromou střední školu podnikatelskou ve Frýdku-Místku. Pokud vás svět Linuxu, OpenOffice.org a dalšího volně dostupného softwaru zajímá, jistě pro vás budou cenné zkušenosti učitelů z uvedených zařízení.

V rozhodování vás může také ovlivnit zamyšlení Proč nepoužívám Windows, kde najdete zajímavé podněty. Ale to samozřejmě není vše – v hodině informatiky můžete zkusit vytvářet karikatury z fotek, které si vaši žáci přinesou, bezesporu to bude hodina školy hrou. Naučí se přitom ovládat grafický editor (a to GIMP) a třeba pochopí, že ne program, ale šikovné ruce a hlava jsou důležité. Podobně vaše žáky zaujme návrhář bytu či domu – mohou si vymodelovat svůj pokoj a popřemýšlet, co bych chtěli změnit. Program běží – stejně jako GIMP nebo OpenOffice.org – v mnoha operačních systémech a můžete jej ihned používat.

V openMagazinu najdete novinky z oblasti open source, konkrétně pak také webových prohlížečů, mobilních zařízení, doporučíme vám program pro správu elektronických knih (e-books) nebo programy pro Mandriva Linux. Časopis je volně šiřitelný: prosím vás tedy, abyste ho kopírovali svým kolegům, žákům a jiným zájemcům. Starší čísla naleznete na webu www.openmagazin.cz.

Starší čísla openMagazinu

AbcLinuxu.cz

Browsery.cz

CsTug

LinuxEXPRES.cz

MandrivaLinux.cz

Mozilla.cz

OpenOffice.cz

Penguin.cz

Posterus.sk

Root.cz

Podobné čtení

Software pro neziskové organizace – jak stát... Už dlouho přemýšlím, proč není svobodný software používán v hojné míře tam,...kde by ho člověk (já tedy ano) čekal - ve třetím sektoru, kterému se zkresleně...říká neziskový. Nemyslím tím neziskovost, která bude zřejmě oběma přisuzována,...v obou případech vcelku neoprávněně. Myslím na volnost, nezávislost a...variabilitu.

Školení pro firmy: Naučíme vás pracovat s Linuxem... Používáte v organizaci open-source software nebo o...tom uvažujete? Dříve nebo později bude potřeba zaškolit vaše spolupracovníky....Podobnou situaci jsme také řešili, proto víme, že kvalitní školení je správnou...investicí do budoucna. Naučíme vás pracovat s Linuxem, OpenOffice.org a ukážeme...vám, jak vybudovat a rozvíjet skvělý web. Máme mnoho zkušeností, které chceme...předávat.

2 komentáře u „Stáhněte si do notebooku další vydání openMagazinu“

  1. notebook se mi nechce zapínat, tak si holt openMagazin nestáhnu 😉

Komentáře nejsou povoleny.