Končím jako šéfredaktor LinuxEXPRESu

Po několika letech opouštím pozici šéfredaktora linuxového magazínu LinuxEXPRES. V podstatě to nic neznamená – možná pro mě, že končí určitá fáze, která však vyšuměla už před nějakou dobou, dnes to není revoluce. Když jsem začínal, netušil jsem, že mě propagování open source bude živit a že LinuxEXPRES je jen odrazový můstek.

Miro v LinuxEXPRESu debutoval článkem LEGO v Linuxu, který vyšel v předposledním čísle papírového vydání. Ještě to stihl. 😀 Nevím, kde se vzal. Prostě se najednou objevil týpek, který byl v pohodě a na svých 16-17 let jaksi „dospělý“ nebo jak to nazvat. Nebyl splašený, roztěkaný a přelétavý, ačkoliv je to v tom věku normální. Tvářil se děsně zkušeně a nemachroval. Nebudu ho chválit do nebes, ale v ten okamžik jsem si řekl, že minimálně v tomhle se liší od svých kámošů – tou dobou jsem učil a věděl jsem docela dobře, co znamená sweet seventeen.

Po roce bylo jasné, že má tah na bránu a že je možné se na něj spolehnout. Po další době, kdy se potvrdilo, že já se přesunu do Liberixu za dalšími úkoly a budu potřebovat skutečného zástupce, jsme se s nadřízeným 😉 dohodli, že to bude on, kdo půjde do finále. Celý rok 2010, když už jsem byl smířený s tím, že budu muset práci na LE skutečně opustit (něco o delegování práce jsem už psal), dostával Miro úkoly, které souvisely s chodem LE. Rozumět statistikám, učit se psát nadpisy a perexy, doplňovat klíčová slova, komunikovat s QCM, kde jsou správci portálu, být trpělivý, komunikovat s autory, nenechávat je v pasivitě, hledat nové autory, nová témata a spoustu dalších věcí.

Jsem v klidu, zvládl to. Teď už po něm můžu chtít jen výsledky, výstupy, grafy, koláče a prezentace. 😀 Takže Miro, ať se daří, čeká nás hodně práce.

Stále, trvale, pořád a bez odvolání hledáme spolupracovníky: autory, grafiky, kritické čtenáře, kteří nám pomůžou vytvářet obsah nebo nás upozorní na chybu. Některý typ spolupráce je honorovaný – typicky články. Honorář za článek začíná na 400 Kč, špičkové recenze distribucí nebo hardwaru mohou být oceněny vysoko přes 1000 Kč. Neváhejte a napište nám na redakce@linuxexpres.cz. Budeme vděční i za námět nebo téma – díky.

Podobné čtení

Fotky ze čtvrtého LMO Tak to musím být já, kdo světu oznámí, že Cornelius dal na svůj web fotky z LMO....Akce se povedla, chválím pořadatele a PR & marketingové oddělení. Ve špičce...nás bylo dvacet devět!
Postavte si město ve 3D – hra pro Linux Hry nehraju, ale kdybych si něco zahrál, asi bych zkusil nějakou strategii, třeba simulátor stavby města OpenCity....Je to asi one man show, obrázky jsou mile naivní, ale asi by mě to chvilku i bavilo....:-) Hrajete něco?

5 komentářů u “Končím jako šéfredaktor LinuxEXPRESu”

  1. zdravim,

    Vase prispevek se mi velmi dobre cetl. Protoze jsem o par kroku pozadu a bude treba se dostat do stavu, kdy budu vice veci ridit. Sefredaktorovani na nejake urovni v soucasne dobe resim a bude to treba casem delegovat. Ted je to o tom na dalsiho cloveka vydelat.

    gf

Komentáře nejsou povoleny.

Pin It on Pinterest