Cimrman měl pravdu, budoucnost patří aluminiu, potvrzuje stativ Vanguard MAK 233

Před odletem na výlet do Izraele jsme v podstatě náhodou koupili stativ Vanguard MAK 233. Původně se mi moc nechtělo tahat s sebou stativ, ale tenhle váží 1,3 kila a do kufru padl jak ulitý.

Využil jsem ho, když jsme spali na střeše v Jeruzalémě. Samozřejmě s ním vyrazím i doma, uvažuju o pěkném místě pro panoráma a dopravu (vlaky?). Další výhoda je, že stál jen 1000 Kč i s obalem (o moc víc jsem dávat nechtěl).

Kolik stál váš stativ, z jakého je materiálu? Hraje kvalitativní roli, že tento je hliníkový?

Podobné čtení

K čemu používáte mobilní telefon, kromě telefonová... Mobilní telefon je úžasný vynález, který podle mě nespadá do kategorie..."rychlejší koně". Tedy do kategorie vynálezů, které si představujeme jako...současnou věc, jen lepší, rychlejší, menší, výkonnější. Tohle prostě nikdo...nepředpověděl. Dnes nikoho nezajímá, že je to přenosný komunikační přístroj,...ačkoliv před 30 lety nebyly u nás běžné ani telefony stacionární. Zajímají nás...jiné parametry mobilů.
Koupil jsem si novou zrcadlovku: Nikon D3100 (v čl... Koupil jsem si, na základě rad, které mi dali zkušení fotografové, digitální...zrcadlovku Nikon D3100...se dvěma setovými objektivy (18-55 mm a 55-200 mm). Teprve se vše učím ovládat a...čekám, až přestane mrznout.

3 komentáře u „Cimrman měl pravdu, budoucnost patří aluminiu, potvrzuje stativ Vanguard MAK 233“

  1. Cenu stativu neřeším – v poměru toho kolik stál foťák a objektivy to zas tak moc není. Vlastně stál asi tak jako dva kvalitní filtry 🙂 Stativ používám hodně (přeci jen fotím převážně krajinky), mám Manfrotto 190DB a na něm Manfrotto 486RC2. Chtěl jsem něco co s sebou zvládnu nosit všude a nebudu se u něj moc krčit. Také jsem chtěl nosnost kolem 4-5kg, aby byl co nejvíc tuhý a přežil hrubé zacházení. Jsem se stativem maximálně spokojený – hodněkrát jsem ho vykoupal, když hledám vhodné místo na fotku uprostřed potoka tak ho používám jako hůl, fotím v létě v zimě, za jakéhokoliv počasí. S kulovou hlavou jsem také spokojený, ale sem tam bych ocenil klasickou nastavovací páku.

  2. Můj stativ udrží foťák i s extra baterkou a největším telečkem co mám. To je nejdůležitější parametr 🙂 Udělals moc dobře, že jsi koupil stativ…

  3. Joby GorillaPod SLR Zoom. Fakt doporučuju.

    Jinak jsem doma našel starou meoptu, která má asi pět kilo, ale tahat ji s sebou se mi nechce. Měl jsem několik levných (do litru) hliníkových stativů z Aukra, ale vždycky mi praskla plastová 3D hlava.

Komentáře nejsou povoleny.