Vědomý business – kniha a myšlenka, která mě oslovila

Knihu Vědomý business jsem si koupil už před časem a byl jsem překvapen, co se v ní skrývá za skvělé myšlenky (a úžasně přeložené). Vedlo mě to k několika malým, ale důležitým rozhodnutím, která se od té doby snažím realizovat. Především maximálně omezuju přísliby a rozhoduji se podle svých pocitů, co ne/udělám. Jinými slovy – pracuji na tom, abych se vědomě rozhodoval, že něco udělám, nebo neudělám. Je to někdy těžké – ne to rozhodnutí, ale následky nebo okolnosti. Člověk má tendenci říkat „Já ti pak zavolám“ (a nezavolá), „budu se snažit ti pomoct“ (a nepomůže), „pokud by byl zájem“ (a čeká, ačkoliv zájem je) a podobné omezující (nevědomé) fráze.

Na České pozici vyšel rozhovor se ženou, která se rozhodla celý koncept propagovat v ČR a vynikajícím způsobem přeložila Kofmanovu knihu. Její jméno je Tereza Kalinová a já se těším, až jednou s Tomášem Hajzlerem natočí večeři a své myšlenky o svobodě v práci a vědomém businessu spojí. Jde o jednu nádobu.

PS. Knihu si musím přečíst ještě jednou. Pak o ní napíšu článek.

Podobné čtení

Konference LinuxAlt: Technologií proti krizi Obecně prospěšná společnost Liberix, FIT VUT...v Brně a společnost Red Hat Czech...vás zvou na čtvrtý ročník osvětové a vzdělávací přednáškové akce...LinuxAlt. Konference věnovaná volně šiřitelnému softwaru...a otevřeným technologiím proběhne na půdě FIT VUT v Brně – Králově poli...o víkendu 7. a 8. listopadu 2009 od 9 hodin.
První česká kniha o Ubuntu je konečně na trhu Kniha Ubuntu Hodně dlouho a...hodně bolestivě se rodila první česká kniha o Ubuntu Linuxu. Dostal jsem...příležitost, která se neodmítá - podílet se na jejím zrodu. Pracovalo nás dost...opravdu opravdu tvrdě několik týdnů, teď už tedy můžu říct, proč jsem zde...měsíc nevydal ani čárku. Dělali jsme Ubuntu. 🙂