Vědomý business – kniha a myšlenka, která mě oslovila

Knihu Vědomý business jsem si koupil už před časem a byl jsem překvapen, co se v ní skrývá za skvělé myšlenky (a úžasně přeložené). Vedlo mě to k několika malým, ale důležitým rozhodnutím, která se od té doby snažím realizovat. Především maximálně omezuju přísliby a rozhoduji se podle svých pocitů, co ne/udělám. Jinými slovy – pracuji na tom, abych se vědomě rozhodoval, že něco udělám, nebo neudělám. Je to někdy těžké – ne to rozhodnutí, ale následky nebo okolnosti. Člověk má tendenci říkat „Já ti pak zavolám“ (a nezavolá), „budu se snažit ti pomoct“ (a nepomůže), „pokud by byl zájem“ (a čeká, ačkoliv zájem je) a podobné omezující (nevědomé) fráze.

Na České pozici vyšel rozhovor se ženou, která se rozhodla celý koncept propagovat v ČR a vynikajícím způsobem přeložila Kofmanovu knihu. Její jméno je Tereza Kalinová a já se těším, až jednou s Tomášem Hajzlerem natočí večeři a své myšlenky o svobodě v práci a vědomém businessu spojí. Jde o jednu nádobu.

PS. Knihu si musím přečíst ještě jednou. Pak o ní napíšu článek.

Podobné čtení

Za tričky AbcLinuxu.cz Po dlouhých letech poctivé práce jsem se rozloučil s tričky AbcLinuxu - tedy s tím,...co z nich zbylo. Tričko, řeknete si. Jenže tohle nebylo jen tak nějaké obyčejné...tričko. Ani jedno, ani druhé. Tohle bylo tričko z Abíčka. Dovolte mi krátkou...sentimentální vzpomínku.
Zrušil jsem všechny služby u O2 – byl to boj... To je tak složitá a bohatá story, že se mi to ani nechce líčit. Nechci tu strašnou...firmu už ani vidět, fakt se mi hnusí. Nejprve jsem rušil pevnou linku, ovšem po...níže popsaných zážitcích jsem se rozhodl co nejdřív zrušit i mobilní tarif -...přenést číslo někam jinam (nakonec Vodafone).

Pin It on Pinterest