Pracovní prostředí Xfce 4.10 se připravuje, vyjde na konci měsíce

Xfce je pracovní prostředí, které je do jisté míry konzervativní – vypadá x let v podstatě stejně, vyvíjí se docela pomalu, ale člověk s ním je velmi výkonný. Nezdržují vás zbytečné efekty, ovládání je tradiční, celek je stabilní a jeho vlastnosti se vylepšují. Momentálně se připravuje nová verze, probíhá její testování. Na co se můžeme těšit?

  • Nová aplikace pro vyhledávání a spouštění aplikací. Spouštěč není moc chytrý, neumí napovídat. To se tedy zřejmě zlepší.
  • Panel má konečně pořádou vertikální verzi, ačkoliv jej používám vertikálně už dlouho, některé ikony spouštěčů nebo pluginy na to nejsou připravené.
  • Trochu překvapivý, ale v podstatě logický krok je zrušení offline nápovědy, bude jen online verze. Proč ne.
  • Proběhly změny v závislostech, je jich docela dost, ale na funkci by to nemělo mít vliv. 🙂
  • V Thunaru proběhly úpravy rozložení tak, aby se neplýtvalo místem. Např. malé ikony budou 32×32 místo dřívějších 36×36.
  • Přibyla možnost poskládat okna na obrazovce jako dlaždice, znovu se vrací pseudotransparentnost, změna výchozího tématu (kvůli odlišení od předchozí verze), přidána podpora Gtk3.

Je toho hodně, všechny novinky v changelogu, oznámení vývojářů.

Podobné čtení

Vyšla další verze hry Berušky (taky pro Linux) Hra vyvíjená na Fedoře, prodávaná pro platformu Windows a vydaná také jako open...source. To jsou Berušky II, jejichž nová verze právě vyšla....V oboru se nepohybuju a ani ho nesleduju, ale vypadá to jako milá hra, která je - pokud...dobře rozumím - založena na proncipu Sokobanu ("skladníka"), který šoupe bednami,...aby se dostal ze skladiště. Berušky jsou ve 3D, anglicky Bugs Escape 3D. [caption...id="attachment_3150" align="aligncenter" width="450" caption="Zdroj...https://anakreon.cz/images/b2screens/scr1.jpg"][/caption]
Konference Počítač ve škole – prezentovali j... Tuhle akci si nemohu nechat ujít,...byl jsem tam už potřetí. Možná největší počítačová učitelská konference....Tři dny strávené v Novém Městě na Moravě ve společnosti lidí, kteří se věnují...školství na různých pozicích (ne všichni zúčastnění jsou aktivní jen jako...učitelé). Letos jsem neprezentoval svobodný software jako takový, zaměřili jsme se...na zcela konkrétní věci.