Software pro vytvoření vlastního cloudu přichází s komerčními nabídkami

Nebývá zatím ještě mnoho open-source projektů, které by se vydaly do business světa s jasně definovanou strategií a obchodním plánem. ownCloud je naštěstí jedním z nich. Na začátku dubna představila stejnojmenná společnost řešení pro malé a velké firmy a také desítku prvních partnerů. A o co jde? Sdílení a synchronizace souborů, hit dneška.

ownCloud je do jisté míry konkurencí zaběhnutých služeb jako Dropbox, na rozdíl od nich ale nenabízí hostovaný prostor, ale software k jeho vytvoření. Svou vlastní službu pro sdílení si tak může vytvořit každá společnost, pomáhat jí v tom má množství vlastností a také skutečnost, že klientská část softwaru běží na mnoha zařízeních včetně mobilních zařízení s Androidem.

Software je open-source, několik verzí licencování umožňuje ale také interní úpravy na míru, které není nutné zveřejňovat. Krom toho samozřejmě existuje komunitní verze – každý si tedy může udělat na svém serveru vlastní cloud  a synchronizovat si soubory. Zkuste si demo.

Podobné čtení

Kam jsme se dostali díky OpenOffice.org Kdysi před x lety (kolem roku 2003) jsem se více začal zajímat o open-source software...a rozhodl jsem se ho plně využívat a doporučovat. Nechtěl jsem kázat vodu a pít...víno, takže Windows jsem zcela opustil někdy v roce 2002 a od té doby používám jen...volně šiřitelný software.
Linux není vyvíjen jen nadšenci, už dávno je to ve... "Linux - vyzdvihovaný IT odborníky, opomíjený masami", "Za...rozvojem Linuxu stojí nadšenci, kteří jej neustále vylepšují" čte...člověk titulky. Není většího omylu. Tři čtvrtiny kódu...vytvářejí placení vývojáři, u kterých nelze tvrdit, že by to dělali kvůli...nějakým ideálům. Nechápu, proč se stále opakuje klišé, že jde jenom o myšlenky...svobody a utopistické cíle. Ano, je to skvělé, ale spousta lidí chce svobodný...software využít ke svému úspěchu. Je to stejné jako v jiných oblastech lidské...činnosti. (Ale jinak je fajn, že i mainstreamové portály přejí Linuxu Happy B-Day....;-))

4 komentáře u „Software pro vytvoření vlastního cloudu přichází s komerčními nabídkami“

  1. Běhá aplikace bez problémů na linuxech?

    Jinak chápu správně, že aby mi vše běželo bez problémů, tak musím mít nonstop zapnutý jeden PC (server)? Díky

Komentáře nejsou povoleny.