Časopis zdarma: Sazba, typografie, publikování

Každý z nás potřebuje čas od času vytvořit dokument, který má být reprezentativní – odborná práce, leták, pozvánka, nebo dokonce jednoduchý časopis. Můžete k tomu použít software, který je ke stažení zdarma – Scribus, LibreOffice a další. Myslím, že se vždycky hodí mít po ruce nějaký dobrý návod, podle kterého pak můžete postupovat při výrobě své práce.

Právě takové návody přináší nové vydání elektronického časopisu openMagazin. Ukáže vám, jak se ve Scribusu sází kniha, časopis nebo jak vytvořit vizitku. Představí novou verzi kancelářského balíku LibreOffice, který vzešel z OpenOffice.org a lze o něm říct, že je trochu lepší. A další větší téma se týká OCR, tedy elektronizací naskenovaného textu. Není to vše, openMagazin obsahuje mnoho dalších článků. Stahujte zdarma,  existuje i verze pro mobil (ePub).

  • openMagazin 4/2012 – PDF
  • openMagazin 4/2012 – varianta pro mobil

openMagazin 04/2012

Podobné čtení

Aptana Studio – profesionální nástroj pro vý... V rámci testování softwaru jsem si stáhl IDE Aptana Studio. Jedná se dle...mého soudu o minimálně poloprofesionální aplikaci pro vývoj softwaru a webových...stránek. Vypadá skvěle, má dostatek funkcí, ale přesto mi absolutně nesedla. Nejsem...ale vývojář.
Darktable má nový modul – světla a stíny, te... Já jsem tušil, že tam něco chybí, akorát jsem nevěděl, co to je. Mým fotkám furt...chyběla dynamická barevnost, kterou vidím na jiných fotkách. Pořád jsem to zkoušel...vytvořit a pořád se mi to nedařilo. Nepomohla změna kontrastu, úprava tonality,...barevné zóny... furt ty fotky byly ploché.