GIMP 2.8 – vše v jednom okně, shlukování vrstev a další novinky

Nová verze bitmapového editoru GIMP 2.8 obsahuje hlavní změnu v uživatelském rozhraní – práci v jednom okně. Vývojáři vyslyšeli uživatele, kterým se současný stav (více oken) z různých důvodů nelíbil. Tato vlastnost je nyní považována za stabilní. Další informace doplním později, oficiální oznámení ještě nevyšlo a ke stažení jsou jen zdrojové kódy.

Podobné čtení

Našel jsem 13 let staré zálohy dat Spolužačka z gymplu dala na Facebook fotku naší maturitní třídy 1997. Pěkně jsme...se u toho všichni pobavili... já tu fotku mám pořád "před očima", někde jsem ji nedávno při stěhování...viděl a taky vím, že je mám z velké většiny naskenované. Někde.
Záznam mého vystoupení na konferenci Barcamp 2010 ... V sobotu 16. ledna jsem byl na jedné povedené...akci, bohužel jen velmi krátce. Konala se na Vsetíně a já jsem dostal možnost...vysvětlit lidem, jaké výhody a možnosti nabízí volně šiřitelný software (kam...patří také Linux). Organizátoři vše nahrávali a velmi rychle videa umístili na...web. Patří jim velké díky. Takže zábava začíná... 🙂

5 komentářů u “GIMP 2.8 – vše v jednom okně, shlukování vrstev a další novinky”

  1. To je moc dobrá zpráva. Konečně budu moct instalovat GIMP i lamám, které ale nechtějí utrácet za Photoshop. Pokud se nepletu, tak ke GIMPu je na síti spousta výukových materiálů, ne? Jen doufám, že se nestanou díky změně UI nepoužitelnými.

  2. Konečně pořádná změna k lepšímu. Na práci ve více oknech se sice dá zvyknout, ale ani po měsících používání mi to nepřišlo správné. Mám pocit, že jsem kdysi zkoušel nějakou modifikovanou verzi, která práci v jednom okně nabízela…ale nebylo to moc stabilní.

    GIMP mám rád. Dříve jsem ho používal k úpravě fotek, dneska ho otevírám už jen výjimečně. Ale i tak si myslím, že pro většinu uživatelů je to dostatečná náhrada za Photoshop.

  3. Gimp s jedním oknem je sice fajn věc, ale hlavně na menších monitorech se uplatní původní víceoknový režim. Zvykl jsem si na něj, protože používám separátní dialogy a je blbý, když se mi pokaždé zadokují. Takže špatné není ani jedno ani druhé, má to svoje přednosti i zápory, ale asi bych dal přednost původnímu vzhledu. Naštěstí je možnost volby 🙂

Komentáře nejsou povoleny.

Pin It on Pinterest