Darktable má nový modul – světla a stíny, tedy lepší zpracování RAW

Já jsem tušil, že tam něco chybí, akorát jsem nevěděl, co to je. Mým fotkám furt chyběla dynamická barevnost, kterou vidím na jiných fotkách. Pořád jsem to zkoušel vytvořit a pořád se mi to nedařilo. Nepomohla změna kontrastu, úprava tonality, barevné zóny… furt ty fotky byly ploché.

Takhle vypadala fotka, kterou jsem se snažil udělat co nejlíp:

A takhle vypadá po použití modulu Světla a stíny.

A další příklady (demonstrativní):

Teď se musím naučit modul pořádně využívat, bude to chtít čas, ale je to dost cenný nástroj 🙂

 

Podobné čtení

Coworkingový prostor v Opavě vznikne během jara 20... Jeden z mých nápadů, které jsem si před časem rozepsal k případné realizaci, se...najednou začíná uskutečňovat. Chtěl bych provozovat vzdělávací...centrum, pořádat různé kurzy, sám školit, doplňovat to nabídkou...vzdělávání na internetu... Coworkingové centrum vzniká na Dolním náměstí 20/21 a předpokládáme, že začne...plně fungovat 1. června 2013.
Osmý květen, Den osvobození Druhá světová válka skončila před jedním průměrným lidským životem. Generace,...která byla válkou postižena nebo skoro vyhubena, již téměř nežije. Generace,...která budovala poválečnou Evropu, svůj život uzavírá. Další a další pokolení se rodí, něco...chtějí, něco tvoří, zrají, stárnou a...smiřují se s tím, že ne všechno stihnou.

10 komentářů u “Darktable má nový modul – světla a stíny, tedy lepší zpracování RAW”

  1. Vypadá to jako klasické, poněkud kýčovité (ale mně se to líbí) HDR.

  2. Já fotím v podstatě jen do rawu, to beru jako samozřejmost. Neříkám, že fotky jsou extra, ale mám jich dost, s nimiž jsem si nevěděl rady. A tahle funkce mi dost pomůže. No po pravdě – je to základní funkce 😀

  3. Já ty efekty na styl HDR moc nemusím. Taky mi přijde ta původní fotka lepší. HDR hodně lidí používá, aby zakrylo, že neumí fotit. Ty to, Vlasto, nepotřebuješ.

  4. David Nogol: „Je to otázka vkusu, ale mě se třeba mnohem více líbí originální fotka. Po úpravě se mi to vůbec nelíbí.“

    Já si nemůžu pomoct, mně by se líbilo něco „mezi“.

  5. ROFL (pobavil jste mne, vážně mi tečou slzy 😀 )

    přeji dobré světlo

  6. Dobrý den, používám také darktable, ale bohužel barvy v něm mě připadají nepřirozené. Můžete nějak poradit? Děkuji a přeji hezký den.

Komentáře nejsou povoleny.

Pin It on Pinterest