Úřady by mohly používat open source a získat nové výhody. Liberix poradí jak začít

V Liberixu jsme vydali PDF metodiku určenou úřadům. Měla by je motivovat ke změně myšlení, odstranění předsudků a obav a ve výsledku k nasazení open source. Více v článku na Liberix.cz, prosím všechny o šíření PDFka, je volně ke stažení.

 

 

Podobné čtení

Open source software pro vaše podnikání (i když je... Svobodný software, konkrétně řečeno open-source...software, tedy software s dostupným zdrojovým kódem, je ideální pro podnikání. A to...nejen pro IT firmy, které svůj produkt založí na existujícím open source vybavení....Ještě vhodnější je pro společnosti, které tento software využívají jen jako...nástroj, přičemž jádro jejich podnikání se nachází úplně někde jinde. Co vám...do firmy nebo organizace může přinést open source?
Survex – program pro mapování průzkumu jesky... Hledal jsem software pro dotazníky a ankety (survey) a našel jsem Survex, což je program pro...speleology, kterým jim umožní ukládat informace o průzkumu jeskynních...komplexů. Nenapadlo by mě, že i pro tyto účely se používá specializovaný...software, ach, kolik toho ještě nevím! A ten software je open-source, můžete ho...vylepšovat a doplňovat data a funkce. Pokud tedy speleologíte. [caption...id="attachment_3104" align="aligncenter" width="450" caption="Survex - software pro...jeskyňáře, zdroj https://survex.com/screenshots.html"][/caption]