Konec Deníku neziskovky

zrcadlo

Na počátku to byla snaha podělit se s dalšími lidmi v nezisku u zkušenosti, trochu šmrnclá zájmem prodávat jim postupně školení. A jako mnoho jiných svých projektů jsem to neměl moc promyšlené.

Byl jsem tou dobou aktivní ředitel obecně prospěšné společnosti (to jsem formálně pořád, jen ne aktivní) a četl jsem zákony, vyhlášky, učil se plnit povinnosti řádného hospodáře, narážel na otázky a nacházel odpovědi. Připadalo mi přínosné, že když to budu někam psát, najdou se lidi, kteří řeší stejné problémy, přečtou si to a bude jim to přínosem. A třeba u některých témat projeví zájem o školení.

Ale nebylo to tak, kašlal jsem na udržení obchodního modelu a nakonec se z blogu stalo odkladiště tiskových zpráv, které nikdo jiný nikde vydat nechce. Do toho přišla mediální nenávist k části neziskovek, takže představa, že se veřejnost bude na mém blogu zajímat o to, co neziskovky dělají, stala se už úplně absurdní.

Chvíli jsem měl snahu na doporučení marketérů zaměřit to znovu na management neziskovek, začít více pracovat s daty, ale nedokázal jsem najít kapacity na to, abych se tomu skutečně vážně věnoval. A ona je to blbost, segment ovládají nadace a nadační fondy, lektoři na problematiku jsou většinou z velkých firem a věnují se tématu na full time.

Nikoho nezajímal ani nějaký open-source software, protože TechSoup a Microsoft, moje snaha prorazit s EviKonem coby CRM pro neziskovky dostala ránu v podobě stejnojmenného sdružení, které nasazuje SalesForce… zkrátka nevyšlo vůbec nic. Praktický přínos nemělo ani udržování trochu živého blogu pro sbírání zkušeností s provozem, protože návštěvnost byla minimální, nakonec v podstatě jen lidi, kterým jsme vydali nějakou tiskovku nebo článek.

Ale myslím, že už jsem se konečně poučil, daří se mi projekty tlumit a pokud rozjedu něco nového, už na to jdu konečně trochu vědecky a nedělám to jen proto, že by mě to bavilo.

Další na řadě je EviKon.

Jo, Deník neziskovky a prebalovani.cz je na prodej.

Podobné čtení

Lidovky jsou poškozené, možná mrazem? Další titulek do sbírky: Francouzské víno poškodili mrazy. Jsem zvyklý na...to, že lidi z IT oblasti tohle neumí, ignorují a často jsou na to dokonce hrdí...("zrušme gramatiku"). Ale pořád nechápu, jak je možné, že v redakci velkého...deníku se vyskytuje individuum, které je schopné tohle nejen napsat, ale i publikovat....Autor neuveden, zdroj ČTK. Fakt mi to vadí.
Jak se popasovat s výhodami služeb Googlu na jedné... Přemýšlím o tom stále víc a častěji a...nenacházím jasnou odpověď. Protože je naivní ji chtít, obracím se aspoň na...publikum, abych zjistil možné pohledy na věc. Lukáš přešel na Blogger od Googlu, což mě...překvapilo. Myslel jsem si, že má proti podobnému softwaru zásadní výhrady (kdysi...je měl vůči WordPressu). Jenže tímto krokem přiživil mé otazníky.

Sdílejte článek svým přátelům

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *