Krása open source

Začínám si uvědomovat, jakou hodnotu pro mě představuje fakt, že všechny programy, které používám a často s jejich pomocí vydělávám peníze, mám zdarma. Navíc mám možnost si jejich funkce a schopnosti upravit.

Srandovní na tom je, že ani nemám komu poděkovat – nemyslím velké a známé týmy jako OOo nebo vývojářské a lokalizační týmy kolem Mozilly & spol. Software napsaly desítky lidí, je blbost každému psát, jak jsem rád, že to udělal.

Uvědomuji si to každou chvíli – naposledy teď, když jsem na webu rozjel WordPress, web je funkční, má pěkné adresy, jde krásně přizpůsobit a až se mi barvy zprotiví, prostě změním CSS styl (nebo si stáhnu jiný). Vadilo mi, že datum se objevuje s velkým počátečním písmenem a v prvním pádu. Než bych se s tím smířil, nebo psal autorovi, prostě jsem si to opravil. Nevím sice, jestli se to neprojeví někde negativně, ale to budu řešit, až to nastane.

Opravu jsem provedl v dalším open-source programu – gTranslatoru, který je určen pro práci s lokalizačními soubory. No, není to nádhera?

Podobné čtení

Kdo a kde je české KDE? Rozhodl jsem se, že se mi KDE líbí natolik, že se pokusím pomoci při lokalizaci tam,...kde na to budu stačit. Třeba bych mohl občas přeložit nějakou nápovědu nebo se...třeba starat o nějakou stránku s informacemi a hlídat aktuálnost. Své zkušenosti...jsem shrnul do následujícího článku.
Jak využívají čtenáři RSS kanály webových magazínů... Liberix, kde pracuji, provozuje nebo spravuje několik webů. Pro...vyhodnocování návštěvnosti používáme Google Analytics, pro vylepšování pak...Webmaster's tools (kromě toho používáme další software Googlu, např. Aplikace nebo...Picasa...Web). Zajímalo mě, jakou měrou používají naši čtenáři RSS kanály.

1 komentář u “Krása open source”

Komentáře nejsou povoleny.

Pin It on Pinterest