Krása open source

Začínám si uvědomovat, jakou hodnotu pro mě představuje fakt, že všechny programy, které používám a často s jejich pomocí vydělávám peníze, mám zdarma. Navíc mám možnost si jejich funkce a schopnosti upravit.

Srandovní na tom je, že ani nemám komu poděkovat – nemyslím velké a známé týmy jako OOo nebo vývojářské a lokalizační týmy kolem Mozilly & spol. Software napsaly desítky lidí, je blbost každému psát, jak jsem rád, že to udělal.

Uvědomuji si to každou chvíli – naposledy teď, když jsem na webu rozjel WordPress, web je funkční, má pěkné adresy, jde krásně přizpůsobit a až se mi barvy zprotiví, prostě změním CSS styl (nebo si stáhnu jiný). Vadilo mi, že datum se objevuje s velkým počátečním písmenem a v prvním pádu. Než bych se s tím smířil, nebo psal autorovi, prostě jsem si to opravil. Nevím sice, jestli se to neprojeví někde negativně, ale to budu řešit, až to nastane.

Opravu jsem provedl v dalším open-source programu – gTranslatoru, který je určen pro práci s lokalizačními soubory. No, není to nádhera?

Podobné čtení

Po startu Xfce se najednou nespouští panel a správ... Pokud se po startu Xfce "najednou" nespouští panel nebo správce plochy, musíte ho...spouštět ručně a není mezi procesy v relaci, smažte adresář .cache/sessions....Právě tam si Xfce ukládá záznamy sezení,  po jeho smazání se spustí ve...výchozím stavu. Udělejte to zejména v tom případě, že jste změnili jméno stroje...v síti... 😉
Dočkali jsme se – Mandriva Linux 2009 Podzim byl pracovně náročný - jako součást Ivanovy farmy zvířat (on tedy napsal...nepřesně "zvěř") - jsem byl zapřažen, abych táhl. Byly mi souzeny sny o Ubuntu,...Mandriva Linuxu, KDE4 a GNOME. Nebylo vše růžové, ještě před odjezdem na dovolenou...jsem v Praze ve dvě ráno dodělával popisky k obrázkům.

1 komentář u „Krása open source“

Komentáře nejsou povoleny.