Emgeton E2CULT

Už dlouho jsem si zdůvodňoval, proč musím mít mp3 player.Byla spousta důvodů, proč ne, a spousta důvodů proč ano. Vlakem ani autobusem tak často nejezdím, ale když jedu, obvykle to nestojí za nic, když nemůžu poslouchat aspoň rádio. V palmu obvykle nemám nic zajímavého, snad bych si tam občas mohl nahrát něco na čtení, ale obvykle to neudělám, protože mě to nenapadne včas. A muzika je prostě muzika, můžu čučet z okna a poslouchat.Minulý týden jsem znenadání dostal do rukou mp3 přehrávač, na kterém mi jeden student přinesl fotky. Ano, byl to černý Emgeton E2CULT. Zalíbil se mi hned o to víc, že značku Emgeton si pamatuju z dob, kdy jsem doma proháněl tatíkův kotoučák. Navíc je (byla) ta firma německá, což je mi též sympatické.Letmo jsem si ověřil – vlastně už před tím týdnem – že se chová jako USB mass storage, což pro mě byla věc z nejdůležitějších. Krom toho ještě umí nahrávat do mp3 (rádio) a slouží taky jako diktafon (wav). Podporuje ID tagy a umí je dokonce česky. Vypadá pěkně, výdrž baterie musím ještě otestovat (mikrotužka). Takže jsem neváhal a jednoho gigového drobečka jsem si hned v Kase.cz objednal.Zatím jsem lehce nadšen, další postřehy třeba ještě napíšu. 🙂

V Linuxu není žádný problém, hardwarové informace jsem sepsal na Abíčku.

Podobné čtení

Postavte si město ve 3D – hra pro Linux Hry nehraju, ale kdybych si něco zahrál, asi bych zkusil nějakou strategii, třeba simulátor stavby města OpenCity....Je to asi one man show, obrázky jsou mile naivní, ale asi by mě to chvilku i bavilo....:-) Hrajete něco?
Končím jako šéfredaktor LinuxEXPRESu Po několika letech opouštím pozici šéfredaktora linuxového...magazínu LinuxEXPRES. V podstatě to nic neznamená - možná pro mě, že končí...určitá fáze, která však vyšuměla už před nějakou dobou, dnes to není revoluce....Když jsem začínal, netušil jsem, že mě propagování open source bude živit a že...LinuxEXPRES je jen odrazový můstek.

1 komentář u „Emgeton E2CULT“

  1. Máš to tu super a souhlasím tadle mp3 je suprovní mám ji rok a něco a je super!;)

Komentáře nejsou povoleny.