Lepší než ICQ: Jabber

„Jabber? Další z mnoha protokolů, “ říkal jsem si. Používám ho už několik let, ale nikdy mě příliš nezajímalo, jak to funguje.

Prostě jsem dal na rady zkušenějších, kteří jej začali před několika lety používat, a přidal se. A nelituji, hlavně s ohledem na současný vývoj. Nedávno jsem si konečně zřídil ICQ transport a svůj starý účet na ICQ jsem od té doby nepotřeboval. Obdivuji práci českého týmu, který tlačí kvality této služby dál a dál. Mile mě překvapuje množství transportů, např. SMS brány, slovníky nebo televizní program. A to jistě nevím o mnoha dalších. Jabber se mi stal nezbytným pomocníkem a pracovním nástrojem, a to nás ještě čeká boom video konferencí, kde jistě bude hrát významnou roli. Věřím, že to nejlepší ještě přijde, ale už teď to stojí za to. Nemáš Jabber? Nejsi in…

Uvěřejněno na Jabber.cz

Podobné čtení

Vyzkoušejte KoalaWriter – editor pro psaní t... Nikdy mi nečinilo problém sednout k počítači a začít psát. Nepotřeboval jsem...obvykle nijak přizpůsobovat prostředí - když jsem měl dobré téma, šlo to samo....Jenže poslední dobou dobrých nápadů ubylo, témata nepřicházela sama od sebe, ale...přesto bylo nutné psát. Tak jsem oprášil informaci o metodě psaní textů bez...rozptylování, anglicky distraction free writing.
Pseudoadresy v Konqueroru – k čemu jsou? Konqueror podporuje mechanismus pseudoadres, které uživatele rychle navedou do jistého...místa v systému, kam by se jinak dostával obtížně nebo vůbec. Je to také cesta,...jak získat zajímavé informace. Mnohé z nich fungují i v jiných aplikacích, např....Krusaderu (ale třeba v K3b zatím ne).

3 komentáře u “Lepší než ICQ: Jabber”

  1. Naprosto souhlasim, jabber je genialita sama. Ale pozor! V zadnem pripade neni dobre zacit se hrabat ve specifikaci, jako jsem to neprozretelne udelal ja, protoze clovek pak dostane neutlumitelnou touhu napsat si jabber klienta 😀 Ja to kompenzoval alespon botem …

Komentáře nejsou povoleny.

Pin It on Pinterest