Lepší než ICQ: Jabber

„Jabber? Další z mnoha protokolů, “ říkal jsem si. Používám ho už několik let, ale nikdy mě příliš nezajímalo, jak to funguje.

Prostě jsem dal na rady zkušenějších, kteří jej začali před několika lety používat, a přidal se. A nelituji, hlavně s ohledem na současný vývoj. Nedávno jsem si konečně zřídil ICQ transport a svůj starý účet na ICQ jsem od té doby nepotřeboval. Obdivuji práci českého týmu, který tlačí kvality této služby dál a dál. Mile mě překvapuje množství transportů, např. SMS brány, slovníky nebo televizní program. A to jistě nevím o mnoha dalších. Jabber se mi stal nezbytným pomocníkem a pracovním nástrojem, a to nás ještě čeká boom video konferencí, kde jistě bude hrát významnou roli. Věřím, že to nejlepší ještě přijde, ale už teď to stojí za to. Nemáš Jabber? Nejsi in…

Uvěřejněno na Jabber.cz

Podobné čtení

Zim: Desktopová wiki, outliner, program na poznámk... Poslední dobou se účastním diskuzí, v...nichž se lidé ptají, zda existuje program, který by uměl přehledně ukládat...poznámky, vkládat obrázky, měl strukturu, export do html a pdf a spoustu dalších...věcí (např. vzorce). Na první pohled můžete říct, že to vše lze přece...vytvářet třeba v OpenOffice.org. Ano - ale. Jsou mnohem lepší nástroje, mým ...nejoblíbenějším je program Zim.
Přesnější vyhledávání v hudební kolekci (Amarok)... Amarok je skvělý přehrávač hudby, který "nám"...(čti "uživatelům Linuxu") mnozí závidějí. Právem, je prostě skvělý....Přináším praktický tip, jehož sílu jsem objevil, až když jsem začal stahovat a...poslouchat alba z Jamenda.

3 komentáře u „Lepší než ICQ: Jabber“

  1. Naprosto souhlasim, jabber je genialita sama. Ale pozor! V zadnem pripade neni dobre zacit se hrabat ve specifikaci, jako jsem to neprozretelne udelal ja, protoze clovek pak dostane neutlumitelnou touhu napsat si jabber klienta 😀 Ja to kompenzoval alespon botem …

Komentáře nejsou povoleny.