Přesnější vyhledávání v hudební kolekci (Amarok)

Amarok je skvělý přehrávač hudby, který „nám“ (čti „uživatelům Linuxu“) mnozí závidějí. Právem, je prostě skvělý. Přináším praktický tip, jehož sílu jsem objevil, až když jsem začal stahovat a poslouchat alba z Jamenda.

Mají totiž v poli Komentář popis „Jamendo : https://www.jamendo.com/“. Protože se mi sbírka rozrůstá, začíná být nepřehledná. A taky potřebuju vědět, co všechno mám z Jamenda, abych to vůbec mohl poslouchat – v tom množství se to ztratí. Existuje běžný filtr zobrazení, ale ten je účinný jenom na název alba a jméno interpreta. Pro filtrování dalších polí je třeba kliknout na tlačítko se třemi tečkami.

Normální filtrování

Objeví se dialogové okno, v něm je třeba vybrat pole, ve kterém chceme vyhledávat, a pak hledaný řetězec. Důležité je kliknout na tlačítko Přidat – tím se přidá parametr do políčka pro filtrování. Může jich být i víc, výběr se patřičně zužuje.

Pokročilé filtrování

Dohledat jde tedy skoro všechno ve sbírce, jen se musí vědět, jak na to.

Výsledky - skladby z Jamenda

Podobné čtení

Už vím, jak je to s českým KDE Minule jsem tu psal o tom, jak se mi nepodařilo kontaktovat český tým a jak je to...celé divné.
První česká kniha o Ubuntu je konečně na trhu Kniha Ubuntu Hodně dlouho a...hodně bolestivě se rodila první česká kniha o Ubuntu Linuxu. Dostal jsem...příležitost, která se neodmítá - podílet se na jejím zrodu. Pracovalo nás dost...opravdu opravdu tvrdě několik týdnů, teď už tedy můžu říct, proč jsem zde...měsíc nevydal ani čárku. Dělali jsme Ubuntu. 🙂

2 komentáře u „Přesnější vyhledávání v hudební kolekci (Amarok)“

Komentáře nejsou povoleny.