Kvalitní cesty se blíží k Opavě – konečně!

dalniceJeště nechci křičet, že jsme se dočkali, ale když jsem poprvé jel po nové dálnici, zařval jsem si. Odry jsem viděl z úplně nového pohledu, Bělotín jsem poznal jen podle břízek a mostu, po kterém se jezdilo dosud.

Na dálnici se dá dostat z Fulneku (nájezd Hladké Životice). Cesta do Fulneku je zrovna ten úsek, který mě štve – poměrně dlouhý a pomalý (zas****né Vrchy). Ale lepší než drátem do oka; i když je dálnice jen jedním pruhem a je tam osmdesátka, je to lepší než crckání přes Odry a Bělotín. Pokud nevíte, o co jde, pak se podívejte na podrobnou mapu, ze které pochopíte.

Z Olomouce jsem zkusil jet přes Klimkovický tunel až do Poruby a odtud do Opavy. V Ostravě jsem byl z centra Olomouce asi za 35 minut (!), ovšem z Poruby do Opy to trvalo stejně, takže tady si člověk nepomůže. V Opavě se buduje spojka mezi ostravskou a hlučínskou výpadovkou („Globus-Kaufland“), vlastně už je skoro hotová. Další obchvat Opavy už bude následovat a naváže na úsek Jedenáctky, která se halasně začala budovat, aby se potichu zastavila, bo kfuli peněz. 🙁 Ale jednou to dodělají a pak bude mít i Opava napojení na dálnici. Už teď to je výrazné zrychlení.

Informace

spatny-vyhled-zivotice
Dobrý výhled si ale představuji jinak – a to už jsem na hraně křižovatky…

Podobné čtení

Pořádáme další setkání učitelů, kteří se nebojí po... Pokud učíte, chtěl bych vás pozvat na 6. prosince do Olomouce. Na ZŠ Stupkova...pořádáme další setkání...učitelů, kteří používají nebo chtějí používat open-source software. Akce je...zamýšlena jako neformální setkání "učitelé sobě", tzn. budou se zde předávat...informace z terénu. Není to určeno jen IT odborníkům, spíše naopak - chtěli bychom...ukázat, že software má své místo také v jiných předmětech.
Semináře o WordPressu na začátku listopadu –... Shodou okolností se moje dva semináře o WordPressu konají hned po sobě, jeden v...Praze, druhý v Opavě. Nijak spolu organizačně nesouvisejí, ale na oba jsou stále...volná místa.

4 komentáře u „Kvalitní cesty se blíží k Opavě – konečně!“

  1. Pamatuju se, že jsem jednou jel na závody do nějaké vesnice v Odrách. Po Nový Jíčín to byl v pohodě, pak peklo. Na závody do Krnova jsem se taky najezdil. Ondry byly vždy peklo. Cesta z Opavy do Krnova zase pohodička – rovina.

  2. Nezlob se na mě, ale z centra Olomouce do Ostravy to nejde dát za 35 minut, vzdušnou čarou je to cca 95km 🙂
    Ale musím uznat, že ta nová cesta je pohoda, jen tak dále

  3. My jsme také jeli „po nové“ a z Olomouce (dálnice), přes Porubu jsme byli za hoďku v Opě, což je tedy pěkné, ne?Takže z centra Olmiku lze dojet do Ovy za 35 minut..

Komentáře nejsou povoleny.