Liberix, o.p.s., slaví páté narozeniny

Před pěti lety, 25. dubna 2005, byla do rejstříku obecně prospěšných společností, vedeného krajským soudem v Ostravě, zapsána společnost Liberix. Již pět let společnost podporuje rozvoj open source softwaru, pořádá osvětové akce a zvyšuje povědomí o otevřených technologiích.

V minulosti pořádal Liberix konference Openchange či Open Workshop Olomouc, v současnosti se podílí na organizaci akcí, jako jsou LinuxAlt nebo LinuxExpo. Má nezastupitelnou roli na webu, kde spravuje obsah magazínů LinuxEXPRES, OpenOffice.cz, MandrivaLinux.cz a vydává zdarma dostupný elektronický časopis openMagazin.

Své aktivity zaměřuje Liberix také na školství. Stal se členem Jednoty školských informatiků, připravil katalog výukových open-source aplikací, účastní se odborné diskuze (účastí na konferencích, konzultacemi, odbornými články). Na svých portálech informuje o školách a učitelích, kteří používají open source, např. v rubrice Používají OpenOffice.org.

Společnost v současné době připravuje množství novinek, ať už se jedná o webové aktivity nebo vývoj a propagaci open source softwaru. Hledáme motivované zájemce o spolupráci. Přihlaste se, pokud chcete oblasti open source pomoci. My víme jak a dáme vám směr. Jde například o následující:

  • práce na doplňcích pro OpenOffice.org včetně nástroje pro kontrolu jazyka
  • programování „chybějících“ aplikací malého rozsahu
  • bugreporting (OpenOffice.org, Scribus, další aplikace)
  • překlady, lokalizace (zejména OpenOffice.org, ale také další software)
  • vytváření úloh, příkladů pro výukový software
  • marketing, PR, lobbing, fund raising…

Děkujeme všem podporovatelům a partnerům. Sledujte náš web nebo přijímejte newsletter, máme vám co sdělit. Informujte své přátele, řekněte jim o nás. Kontakt na nás: info@liberix.cz.

Podobné čtení

Proč nejsou školení na Linux a OpenOffice.org? ... ...zní často v našich diskuzních fórech na OpenOffice.cz nebo třeba na LinuxEXPRESu....Lidé chtějí platit za své vzdělání, zajímá je, jak lépe pracovat s...kancelářským balíkem a skutečně, ale doopravdy skutečně je štve, že žádné...pořádné školení nikde nemůžou najít a my ani na webu žádné nemáme. A když...tam  nějaké jako reklama je, tak je to sakrapráce na Excel. Že se nestydíme.
Album mé puberty – Music for the jilted gene... Až dlouho po ukončení puberty, ale dřív, než dorazila vlna "remaků" a...znovupředělávek, jsem si začal uvědomovat, že přece jen bylo pár alb, která mi...tvarovala hudební vkus, resp. hudební výběr. Jsou to alba, která mi dala vzdělání....Proto se dneska můžu usmát a říct si, jo Prodigy...

Pin It on Pinterest