Linux není vyvíjen jen nadšenci, už dávno je to velký byznys

Linux – vyzdvihovaný IT odborníky, opomíjený masami„, „Za rozvojem Linuxu stojí nadšenci, kteří jej neustále vylepšujíčte člověk titulky. Není většího omylu. Tři čtvrtiny kódu vytvářejí placení vývojáři, u kterých nelze tvrdit, že by to dělali kvůli nějakým ideálům. Nechápu, proč se stále opakuje klišé, že jde jenom o myšlenky svobody a utopistické cíle. Ano, je to skvělé, ale spousta lidí chce svobodný software využít ke svému úspěchu. Je to stejné jako v jiných oblastech lidské činnosti. (Ale jinak je fajn, že i mainstreamové portály přejí Linuxu Happy B-Day. ;-))

Podobné čtení

Vybírejte přednášky na letošní LinuxAlt Jako každý rok, i letos si návštěvníci mohou namíchat mix obsahu sami. Seznam...nabídnutých přednášek: https://www.linuxalt.cz/2011/anketa  Sledujte...přípravy konference na Facebooku.
Co skutečně potřebujete pro úspěch podnikání (aspo... Strávil jsem spoustu času (čehož ale nikterak nelituju) čtením mnoha článků a...knih, abych se dobře připravil na podnikání. Četl jsem je pak dál, dneska už mě to...nebaví, protože se v nich všechno opakuje. Dospěl jsem ke zjištění, které není...vůbec překvapující.

6 komentářů u „Linux není vyvíjen jen nadšenci, už dávno je to velký byznys“

  1. Stejný odkaz na apcmag.com jsem použil pro článek do OS&P – je to moc sympaticky krátké URL 🙂

  2. Aha, tak ona ta kolonka s popiskem „název“ má být ve skutečnosti „jméno“ 🙂

  3. Taky mě to při čtení trochu nadzvedlo, ale pořád je to jeden z lepších článků v masmédiích. Obvykle to bývá mnohem horší i na odbornějších webech než je ten ČT.

  4. @Robert> Myslím, že je to původní zdroj informace, odkud čerpaly další magazíny.

    Popisek upravím, je to vlastnost překladu.

    @Vojta> Jo, však já jsem rád, jenže to klišé nevymysleli, mají to od „nás“, tj. z linuxových webů – oblíbené je to na Abíčku. Nechci komunitu podceňovat, ale rozhodně ne přeceňovat. Zejména tu českou.. 😉

  5. Ta svoboda uz tam davno neni. Toto je taky jeden z duvodu proc sem s Linuxem skoncil :). Mac OS X mi nyni prinasi vetsi radost.

  6. @Subber GNU GPL přestala platit? Nebo nějaká jiná přelomová novinka?

Komentáře nejsou povoleny.