Seminář o nelegálním softwaru pro děti v Orlové se povedl

Před pár dny jsme opět realizovali přednášku pro děti ze základních škol, tentokrát v Orlové. Policista Lukáš Jelínek z územního odboru Policie ČR v Karviné koncept vymyslel a přizval nás ke spolupráci, za což jsme rádi. Mluvíme samozřejmě o softwaru, o jeho legálnosti, o softwarovém pirátství apod. Jako celek je seminář zaměřen na internet, jeho rizika a na obranu proti těmto rizikům.

Tedy  například – neposílejte nikomu své fotky (puberťáci se rádi fotí nahatí) ani je sami nedávejte na net, nedomlouvejte si schůzky s lidmi z internetu, pokud je už neznáte, protože někdo, kdo na nějaké fotce vypadá jako dobrá kamarádka, může být ve skutečnosti nebezpečný magor.

Atakdále, doporučil jsem dětem Ubuntu, rozdal cédéčka, placky (díky Vojtovi Trefnému). Snažil jsem se vysvětlit pojmy jako licenční smlouva, ptal jsem se, kolik mají doma počítačů, kde se bere software, jak poznají piráta atd. Celkem se jednalo o zhruba 200 dětí z několika základek. Fajna akce.

Článek na Liberix.cz: Přednáška o softwarovém pirátství proběhla v Orlové

Přednáška Nebezpečný internet v Orlové

Podobné čtení

Konference LinuxAlt 2010 hledá přednášející a téma... Realizační tým sdružení Linux...v Brně oznamuje, že pro vás společně s partnery připraví v prvním...listopadovém víkendu – 6. a 7. listopadu 2010 – již páté...pokračování brněnské linuxové konference.
Přednáška Nebezpečí na internetu potřetí v Brně... Dnes jsem opět, potřetí, mluvil o rizicích na internetu ve Středisku služeb školám...v Brně. Dnes to byli páťáci a hrstka deváťáků. Další pokračování před...Vánocemi.

2 komentáře u “Seminář o nelegálním softwaru pro děti v Orlové se povedl

  1. Jak poznají piráta? Má pásku přes oko, papouška na rameni a dřevěnou nohu. To přece dá rozum!

Komentáře nejsou povoleny.

Pin It on Pinterest