Seminář o nelegálním softwaru pro děti v Orlové se povedl

Před pár dny jsme opět realizovali přednášku pro děti ze základních škol, tentokrát v Orlové. Policista Lukáš Jelínek z územního odboru Policie ČR v Karviné koncept vymyslel a přizval nás ke spolupráci, za což jsme rádi. Mluvíme samozřejmě o softwaru, o jeho legálnosti, o softwarovém pirátství apod. Jako celek je seminář zaměřen na internet, jeho rizika a na obranu proti těmto rizikům.

Tedy  například – neposílejte nikomu své fotky (puberťáci se rádi fotí nahatí) ani je sami nedávejte na net, nedomlouvejte si schůzky s lidmi z internetu, pokud je už neznáte, protože někdo, kdo na nějaké fotce vypadá jako dobrá kamarádka, může být ve skutečnosti nebezpečný magor.

Atakdále, doporučil jsem dětem Ubuntu, rozdal cédéčka, placky (díky Vojtovi Trefnému). Snažil jsem se vysvětlit pojmy jako licenční smlouva, ptal jsem se, kolik mají doma počítačů, kde se bere software, jak poznají piráta atd. Celkem se jednalo o zhruba 200 dětí z několika základek. Fajna akce.

Článek na Liberix.cz: Přednáška o softwarovém pirátství proběhla v Orlové

Přednáška Nebezpečný internet v Orlové

Podobné čtení

Software pro neziskové organizace – jak stát... Už dlouho přemýšlím, proč není svobodný software používán v hojné míře tam,...kde by ho člověk (já tedy ano) čekal - ve třetím sektoru, kterému se zkresleně...říká neziskový. Nemyslím tím neziskovost, která bude zřejmě oběma přisuzována,...v obou případech vcelku neoprávněně. Myslím na volnost, nezávislost a...variabilitu.

Co dělat po ukončení aktualizace Windows XP Začátkem dubna 2014 končí životnost operačního systému, který odvedl...úctyhodnou práci. Když přišel na trh, začalo právě dvacáté století -...bylo několik měsíců po útoku na Dvojčata. Že už si to ani nepamatujete? Bodejť,...je to třináct let. Poděkujte ixpéčkám a pošlete je do důchodu,...zaslouží si to. Vy si zasloužíte modernější operační systém.

2 komentáře u „Seminář o nelegálním softwaru pro děti v Orlové se povedl“

  1. Jak poznají piráta? Má pásku přes oko, papouška na rameni a dřevěnou nohu. To přece dá rozum!

Komentáře nejsou povoleny.