Software pro kreativní umělce – hudba, video, grafika

Vždycky když objevím software, který nabízí něco, čeho neumím využít, je mi to líto. Týká se to programování nebo třeba tvorby v oblasti grafiky či hudby. Umím základní věci, ale nejsem kreativní člověk, který by dokázal využít potenciál mnoha kvalitních aplikací. Je to případ také softwarového balíku Dream Studio, který je určen právě tvůrčím lidem.

Dream studio obsahuje aplikace pro grafiku, zpracování a vytváření hudby, videa a animací. Najdete v něm editory bitmapové, vektorové, program pro zpracování fotek, videoeditor, programy pro tvorbu tištěných i elektronických publikací a další software. Je založen na Ubuntu a je k dispozici zdarma.

Stáhnout Dream Studio

Podobné čtení

Ubuntu Party v Ostravě se povedla V sobotu 7. května jsme...společně s Ubuntu.cz a jednou ostravskou školou uspořádali první Ubuntu Party,...kterých se po světě koná hafo. Jen u nás se zatím „nic“ nedělo. Český tým se...tak přidal k dalším akcím ve světě – hnutí kolem Ubuntu je opravdu dobře...organizované. Na stránkách lze najít, co jednotlivé LoCo týmy uspořádaly nebo co...plánují (akce českého LoCo týmu).
Jak se instaluje software v Linuxu (Ubuntu, Xubunt... Instalace softwaru v nějakém linuxovém systému je...jednoduchá. Funguje navíc ve všech populárních linuxových distribucích...v podstatě stejně. Uživatel spustí centrum softwaru...(program pro správu softwaru), kde jsou programy roztříděné do kategorií. Informace...o nich se načítají z internetových serverů, úložisť softwaru, kterým se říká...repozitáře nebo zdroje softwaru.

3 komentáře u “Software pro kreativní umělce – hudba, video, grafika”

  1. Tento post mě trochu zmátl, podle nadpisu jsem si nejdřív myslel, že se píše o balíku aplikací a na konci čtu, že je založen na Ubuntu. Což je vlastně pravda ale osobně jsem si to musel přeložit jako: „Dream Studio je distribuce založená na Ubuntu, která ve výchozí instalaci obsahuje aplikace pro grafiku, zpracování videa…“

Komentáře nejsou povoleny.

Pin It on Pinterest