Školil jsem: Informační management v neziskových organizacích

V pátek jsem v Praze pod střechou Neziskovek.cz realizoval školení Informační management neziskové společnosti. Jedná se průřezové téma, jež pracovníky neziskových organizací seznamuje se technologiemi, které mohou pro svou činnost využít, jaké to má okolnosti a náklady.

Poznámka mimo. Rozhodl jsem se své podnikání obohatit o účast v provizních programech. Pokud kliknete na některý z níže uvedených odkazů a později začnete službu používat, mám šanci získat provizi.

 

Přítomno bylo šest účastníků a zabývali jsme se tématy jako webové redakční systémy (CMS), wiki, aplikace pro správu informací o partnerech, darech, činnostech (CRM), okrajově HRM (personalistika) a DMS (správa dokumentů). Dále jsme obsáhle řešili sdílení informací (pošta a kalendáře Googlu), sdílení, přenos, synchronizace a zálohování dat (zejména Dropbox), vytváření bezpečného hesla a jeho ukládání, řeč přišla i na projektové řízení, resp. delegování práce, použití vhodného softwaru pro rozesílání newsletterů a související zákony.

Zdá se, že se mi postupně plní jeden z letošních cílů – stát se kmenovým lektorem Neziskovek.cz, jedné z nejvýznamnějších organizací, která už snad dvacet let podporují třetí sektor.

 

Podobné čtení

Nabízím školení LibreOffice pro firmy, školy a org... V...nedávném článku jsem se zamýšlel nad tím, za co všechno vděčíme existenci...kancelářského balíku OpenOffice.org, potažmo LibreOffice. Věnuji se jim postupně od...roku 2003 a jsem přesvědčený, že jejich potenciál ještě nebyl objeven, natož aby...se projevil. To všechno nás teprve čeká.
Linuxové konference v Praze proběhly, čeká nás Lin... Konference v Praze proběhly bez zájmu médií, máme se co učit. Ale stejně mě to...štve, dali jsme tomu docela dost. Příští týden je LinuxAlt, už to konečně bude za námi....Třetí týden za sebou konference, už mi hrabe. Karviná, Praha, Brno. Z toho vyplývá,...že psaní o Izraeli nemá prioritu. Ani fotky. Prvně musím nachystat fotky z...konferencí, zpracovat materiály, napsat nějaké články... 🙁 Dělal jsem rozhovor s Karstenem Gerloffem, předsedou...Free Software Foundation Europe. Nestačil se divit, co se...nám tu rodí za nesmysly. Překlad máme hotový, takže se na to podívají...právníci FSFE. Docela se těším, že z toho bude nějaká smysluplná spolupráce.... Musím se víc učit anglicky.. :-/