PDF magazín o WordPressu? Už ano, stahujte

POUZE ARCHIV, NEPLATNÉ. Rozhodl jsem se vydávat malý magazín věnovaný redakčnímu systému WordPress. Chci tak využít vícero zkušeností, které mám,  pro své podnikání. Baví mě psaní, ale nebaví mě psaní článků pro webové portály. Kniha o WordPressu zatím nemá smysl, nějaké na trhu jsou a navíc mám v plánu knihy o LibreOffice. E-learningový kurz už mám v určité fázi hotový.. no tak mě napadlo vydávat něco jako e-zin.

Tímto ho vypouštím s originálním prvním číslem ve druhý měsíc roku 2014 a jsem zvědav, jak to dopadne tentokrát. 🙂 Přísahám si:

 • budu sledovat náklady
 • budu všechno měřit
 • budu měření vyhodnocovat
 • a zaříznu to hned, pokud to půjde šejdrem

To ale samozřejmě není můj cíl. Cílem je získat kontakty na lidi v oboru, poskytovat těmto lidem kvalitní materiál a v neposlední řadě je cílem i můj branding, nebudu to skrývat. 🙂

Cílovou skupinou jsou webdesigneři, programátoři, pokročilí uživatelé a všichni, kdo v oboru působí. Moc si v pdfku nepočtou běžní uživatelé – těm určen není. Chci se podílet na rozvoji a kultivaci odborné veřejnosti a komunity.

(Grafiku a sazbu vytvořil Michal Hlavatý, za což mu děkuji.)

 

 

6 komentářů u „PDF magazín o WordPressu? Už ano, stahujte“

 1. Tak jsem si stáhl první číslo Vašeho magazínu. Nedá mi to a musím reagovat. Mně osobně se nelíbilo skoro nic. Design bych ještě přešel, každému se líbí něco jiného, ale proč používáte tak veliké písmo? To se snažíte zakrýt nedostatek obsahu? Nechci na Vás nijak útočit, ale úroveň textů, a že jich není moc, také není valná. Za naprostý vrchol považuji poslední kapitolu.
  Abych to shrnul, vydání mi přijde minimálně předčasné, možná byste se měl před příštím číslem trochu zamyslet, protože jestli to takhle bude pokračovat, tak Vám, byť nerad, předpovídám brzký konec.
  Hezký den.

 2. Tento projekt vytvářím podle principu lean startup. Toto je tzv. pivot. Vytvořil jsem minimální životaschopný produkt (minimal viable product) a předložil jsem ho cílové skupině. Sesbíral jsem všechna možná data (tedy i hodnocení) a tím ukončím první kolo (iteraci). V dalším kole budu zlepšovat to, co se ukáže jako nezbytné.

  Tedy česky řečeno: Pokud většina čtenářů produkt odmítne s tím, že je škaredý a obsahuje blbosti, další číslo bude hezčí, rozsáhlejší a texty budou lepší (i když nemám pocit, že bych je odflákl).

  Pokud by se mi nepodařilo dosáhnout zamýšlené situace (tedy: produkt našel cílovou skupinu a já jsem získal, co jsem si na začátku určil), pak to celé ukončím.

  Zatím to jde podle plánu.

  Velké písmo je tam proto, aby se to dobře četlo na mobilech a čtečkách, proto jsem ani neuvažoval o větším rozsahu. To, co mi vytýkáte, je záměr.

  Ano, bude to takhle pokračovat. Pokud to bude muset skončit, budu mít hodně nových zkušeností, kontakty na lidi a ztrátu cca 2000 Kč na číslo (což není moc). Ale jak uvádím výše, zatím jde vše podle plánu.

  Můžete samozřejmě kritizovat obecně a neurčitě, ale praktičtější kritika je ta adresná a přesná, pak se dá kritizovaná věc odstranit a vylepšit. Například „úroveň textu není valná“ – obsah, forma, stylistika, délka, členění…? Co přesně kritizujete? Nevím.

  Díky za odezvu

 3. Přesně kritizuji informační hodnotu. Například v onom poslední příspěvku píšete o určitém pluginu a téměř na konci článku to zabijete větou: „Pluginu by šlo určitě vytknout, že toho moc neumí“. Proč o tomto pluginu tedy píšete, když toho moc neumí? Proč raději nepíšete o nějakém povedeném a praktickém pluginu, který „něco umí“? To se na mě nezlobte, ale to mi nepřijde jako dobře odvedená práce.
  Formálně na mě texty také nepůsobí příliš dobře, ale to může být jen můj subjektivní názor, od podobného média prostě čekám méně subjektivní styl a jinak volená slova a věty.
  Hezký den.

 4. Nejprve k pluginu. Poslední odstavec zní:
  Pluginu by šlo určitě vytknout, že toho moc neumí. Neumí třeba blokovat IP adresy nebo zobrazovat HTTP agenta. Ale i tak je to dobrý pomocník každého správce, který může sledovat, co se mu v systému děje.

  Jak vidíte, umí něco, co považuji za přínosné, a proto ho používám. Těch funkcí není mnoho, v jednom projektu mi vyhovují, ve druhém už ne. Takže píšu o něm proto, že má nějaké přínosné funkce (je dost jednoduchý). V dalších vydáních budou zase jiné pluginy a vždycky budu hledat něco na pochválení a něco ke kritice.

  Tohle vznikající minimédium je moje. Jsem jeden člověk, ne vydavatelství. Subjektivní ladění je zcela záměrné. Asi se shodneme, že když se vám texty nelíbí, pak se to týká vás, nikoliv těchto textů.

  Já jsem rád, že mi to píšete. Nesouhlasím s vašimi názory, mám své plány, které se s vaším očekáváním neshodují. Další kritiku tohoto typu budu čekat s dalším číslem. 🙂

Komentáře nejsou povoleny.