Školil jsem WordPress, tentokrát pro školní praxi

Před pár dny proběhlo další ze školení, která v Liberixu realizujeme ve spolupráci s VISKem a CZ.NICem. Školil jsem učitele v práci s WordPressem a zabývali jsme se možnostmi jeho využití ve školské praxi.

Obsahem školení byla hlavně uživatelská práce s již nainstalovaným WordPressem, ačkoliv se pak ukázalo, že mnoho lidí by ho chtělo umět nejen instalovat, ale hlavně spravovat a dokonce upravovat témata vzhledu. Myslím ale, že jde o nepochopení. Uživatelé chtějí např. do záhlaví umístit fotku a je potřeba jim vysvětlit, že když to téma vzhledu neumí,

  • tak se nemají pouštět do jeho úpravy, ale
  • najít si téma vzhledu, které to umí, nebo
  • programátora/vývojáře/kodéra, který jim šablonu upraví nebo jinak pomůže.

Během školení jsem mluvil o publikování příspěvků, stránek, obrázků, fotogalerií. Potvrzuje se mi, že největší obtíže činí pochopení významu štítků (a jejich vztahu k rubrikám).

Začátkem dubna jsem poprvé školil anglicky a šlo o stejné téma. Mezinárodní tým jsem seznamoval s obsluhou WordPressu.

 

Upozornil jsem, že WP obsahuje propracovaný a stále dostatečně jednoduchý proces pro týmovou (redakční) spolupráci a že je to ideální pro publikování ve škole, včetně zapojení žáků/studentů. Zdůraznil jsem, že mezi hlavní výhodu WP patří snadná dostupnost (zdarma) a tedy možnost používat více kopií WordPressu (pro hlavní stránky školy, pro projekty, pro třídy, pro kroužky, jako zkušební pískoviště).

Kurzy pro učitele jsou akreditovány v systému DVPP. Dále nabízíme LibreOffice, Scribus, Inkscape a další. Celá nabídka školení.

Školení a vzdělávání mě baví

Školení WordPressu zatím dělám pouze na objednávku, ale v budoucnu budu vypisovat i otevřené termíny, zřejmě v Ostravě a Praze. Zvažuji také doplnění k e-learningu Zlatý WordPress ve formě e-booku a webinářů. Chci poskytovat kvalitní školení a vzdělávací materiály. Koupili byste si e-book, přišli byste na mé školení? Napište mi, prosím, svůj názor.

Podívejte se na mou nabídku školení WordPress >

Podobné čtení

Linuxové konference v Praze proběhly, čeká nás Lin... Konference v Praze proběhly bez zájmu médií, máme se co učit. Ale stejně mě to...štve, dali jsme tomu docela dost. Příští týden je LinuxAlt, už to konečně bude za námi....Třetí týden za sebou konference, už mi hrabe. Karviná, Praha, Brno. Z toho vyplývá,...že psaní o Izraeli nemá prioritu. Ani fotky. Prvně musím nachystat fotky z...konferencí, zpracovat materiály, napsat nějaké články... 🙁 Dělal jsem rozhovor s Karstenem Gerloffem, předsedou...Free Software Foundation Europe. Nestačil se divit, co se...nám tu rodí za nesmysly. Překlad máme hotový, takže se na to podívají...právníci FSFE. Docela se těším, že z toho bude nějaká smysluplná spolupráce.... Musím se víc učit anglicky.. :-/
Správa webových stránek na WordPressu WordPress se stal pilířem mé pracovní náplně. Založil jsem WordPress firmu a pomáháme jiným firmám...udržovat jejich webové stránky v provozu a také vylepšovat jejich výkon.

Pin It on Pinterest