Takhle nějak to začíná

Jsem sám doma. Chystám si v kuchyni večeři, je trochu po šesté. Zvoní mobil, volá dávný obchodní partner; divné. Po krátké výměně pozdravů (je pátek večer, že) se mě ptá, co jsem chtěl.


Já? Nic…

Že prý má ode mě zmeškaný hovor.

Ne, opravdu jsem nevolal, omlouvám se, ale nevím, jak je možné, že máte ode mě zmeškaný hovor.

Asi děti.

Jojo, děcka, přitakávám a v duchu zdravím potomky, kteří jsou bezmála 300 km daleko.
Loučíme se, jdu si dodělat jídlo, za 10 minut sedám ke stolu a tak automaticky beru do ruky mobil.

V 18:00 je tam hovor dotyčnému pánovi.

Jo, zírám na to nevěřícně. Jsou věci, které jsem ještě neviděl, to je mi jasné. Ale telefonát v mém mobilu, který jsem neuskutečnil?

Jestli si ze mě někdo dělá p*del, tak už stačí. A jestli ne, tak .. takhle to určitě začíná. Jen zatím nevím co.

Podobné čtení

Nastal právě teď čas vstoupit do politické strany ... Neberte to tak, že bych se ptal sám za sebe. Sice práci v politické straně a priori...neodmítám, ale také se do žádné nehrnu. Pokud se přesuneme přes názory běžné...populace ("oni rozhodují bez nás", "beztak s tím nic neudělám", "všichni jsou to...parchanti" apod.) a trochu si to sesumírujeme, rýsují se zajímavé možnosti.
Jeden malý důvod, proč může člověka příšerně naštv... V Respektu jsem si přečetl, že podle několika průzkumů vládne mezi občany nových...členských zemí vůči EU chladný až nevraživý vztah. Vnímají svazek své země...pouze účelově a odmítají stále vidět vyšší hodnoty, které EU reprezentuje....Osobně jsem pro spojenou Evropu, ale poslední roky ze mě udělaly realistu a blížím...se skepticismu. Drobná každodenní zkušenost, která mě k tomu vede, následuje.

1 komentář u “Takhle nějak to začíná”

  1. Koelga před týdnem opravoval mobil Xiaomi, který si nejen ve volných chvílích odesílal SMS a volal…. Vybral náhodný kontakt z adresáře a poslal mu náhodný text, přestože mobil ležel na stole a nikdo se ho ani nedotkl…

Komentáře nejsou povoleny.

Pin It on Pinterest