Takhle nějak to začíná

Jsem sám doma. Chystám si v kuchyni večeři, je trochu po šesté. Zvoní mobil, volá dávný obchodní partner; divné. Po krátké výměně pozdravů (je pátek večer, že) se mě ptá, co jsem chtěl.


Já? Nic…

Že prý má ode mě zmeškaný hovor.

Ne, opravdu jsem nevolal, omlouvám se, ale nevím, jak je možné, že máte ode mě zmeškaný hovor.

Asi děti.

Jojo, děcka, přitakávám a v duchu zdravím potomky, kteří jsou bezmála 300 km daleko.
Loučíme se, jdu si dodělat jídlo, za 10 minut sedám ke stolu a tak automaticky beru do ruky mobil.

V 18:00 je tam hovor dotyčnému pánovi.

Jo, zírám na to nevěřícně. Jsou věci, které jsem ještě neviděl, to je mi jasné. Ale telefonát v mém mobilu, který jsem neuskutečnil?

Jestli si ze mě někdo dělá p*del, tak už stačí. A jestli ne, tak .. takhle to určitě začíná. Jen zatím nevím co.

Podobné čtení

Ucpané komunikační šachtičky Nevím, jestli stoupá míra mé netrpělivosti, nebo arogance, či něčeho jiného....Začínám být poslední dobou háklivý na nefunkční komunikaci, jíž se musím...účastnit. Samozřejmě, že jsem si po mnoha neúspěších položil otázku, jestli to...náhodou není hlavně moje chyba.
Novosedelské vinobraní V sobotu 15. září se v mých rodných Novosedlech opět konala tradiční slavnost...vinobraní spojená s akcí Den otevřených sklepů. Loni jsem neměl - blbec - foťák,...letos už ale ano. V praxi to znamená, že získané peníze, se "obecně" utratí za to,...že davy lidí se navalí do sklepa, kde za bujarého veselí vypijou všechno, co teče a...majitel neschová. Ale celé to má i vyšší cíle, kromě lidové zábavy:...připomenutí tradic a vytvoření tradice nové. Show je založena na tezi, že drnholecký (snad se nepletu) baron (asi...i tohle bude nadsázka) přijíždí spolu se svou chotí na kontrolu viničních tratí....Navštíví nejvýznamnější vinaře (v reálu zejména vinařství Foltýn, Vinařství Kovacs, Víno Marcinčák; další malopěstitelé).

1 komentář u “Takhle nějak to začíná

  1. Koelga před týdnem opravoval mobil Xiaomi, který si nejen ve volných chvílích odesílal SMS a volal…. Vybral náhodný kontakt z adresáře a poslal mu náhodný text, přestože mobil ležel na stole a nikdo se ho ani nedotkl…

Komentáře nejsou povoleny.

Pin It on Pinterest