Long live the EMAIL!

Jsem přihlášený v klientské aplikaci pojišťovny, čemuž předcházelo generování kódů a potvrzování přes esemesky. Nemůžu najít, jak se ukončuje smlouva (tuším záměr). Vyplňuji formulář s dotazem, odesílám.


Vzápětí mi dorazí e-mail s textem dotazu a VŠEMI ÚDAJI VČETNĚ mého telefonní čísla, čísla smlouvy, typu pojištění, části adresy a mého data narození. Odesílá se na obecnou adresu info@ pojišťovny, to znamená, že to čte půlka oddělení, jak jim to postupně chodí.

Následně od nich (z jiné částí pojišťovny, než je formulář) dorazí automatický e-mail, kde je celý předchozí e-mail znovu a na začátek je přilepena fráze, že už na tom trpaslíčci dělají. Pro jistotu je tam upozornění, že je to všechno automatické a nemám případně prudit.

Na konci e-mailu je tato fráze, kopíruji jen začátek:

DISCLAIMER

Informace v této zprávě jsou privátní a jsou určené pouze pro uvedeného adresáta.

Doprdele, pochybuje tady ještě někdo o tom, že ochrana osobních údajů má velký a podceňovaný smysl?! Toto se snad všem vám, kdo nadáváte na #GDPR, líbí?

Já jsem naivní, myslel jsem, že se data ukládají přes API, nebo přímo do databáze, jak to děláme my amatéři na WordPressu…

 

Podobné čtení

Tak na tohle ani obálka nestačí… Tak na tohle ani obálka nestačí...
Národní ústav pro vzdělávání, školské poradenské zařízení a...zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků
Vzkaz České televizi (s reakcí) Včera jsem v Událostech zhlédl upoutávku na nový večerníček toho plzeňského...vousatého dobrodruha, který v ČT "dělá pro děti" už třicet let. To mě dožralo -...ne to, že to točí, ale to, že o tom referují hlavní zprávy televize. Napsal jsem...jim diváckou reakci. O neúrovni České televize píšou časopisy a dokonce je to...časté téma hovoru v rodině či s přáteli. Stojí prostě za hovno.

Pin It on Pinterest