Hrátky s VoIP

Včera jsem nějak náhodou narazil na projekt Gizmo, což je VoIP kecátko, které má ambice konkurovat Skypu.

Nainstaloval jsem to a potřeboval jsem někoho (=Lukáše) na druhou stranu. Ten si program nakonec nainstaloval, ale zároveň zmínil, že by měla jet i Ekiga (dříve Gnomemeeting) a že Openwengo taky něco umí.

Tou dobou jsem už Ekigu stahoval, Wengo na disku mám. Chvíli mi trvala registrace na všech službách, až jsem pak zjistil, že to není nutné. Nevím ale furt, které služby spolupracují. Zkusili jsme Ekigu, Lukáš má totiž webkamerku:

A už to začalo. 😀 Srandičky, blbosti, ksichty. Muhaha. Pak to samozřejmě začalo blbnout (mně). Nevím ovšem proč.

Chvíli to jelo, ale pak bylo slyšet už jenom praskání a chrčení. Tak jsme zkusili i jinou variantu: Gizmo. Spojení sice naběhlo (dokonce přes sip registrované u Ekigy), ale zvuk nešel. Program je pěkný, ale není to tak transparentní a bezproblémové jako u Skypu. Ale moc nechybí. Asi ten marketing nebo co. A to nemluvím o tom, že samozřejmě nabízejí volání do celého světa včetně ČR za ceny, které vypadají přijatelně (moc jsem to nezkoumal).

Podobné čtení

Počítačový časopis openMagazin 9/2010: ACTA, VoIP,... Tým Liberixu opět připravil (a všimli jste si,...že tentokrát rychleji?) vydání magazínu o softwaru i hardwaru. Další vydání...openMagazinu je připraveno ke...stažení. Témat je jako obvykle moře, mě nejvíc těší článek o tom, že ve...Scribusu se sází jeden časopis v Rokycanech, nebo že se Linux používá v Městské...knihovně v Praze (ano, to je ta, která...uvolnila Čapka). Ale čtěte sami...
Vybírejte přednášky na letošní LinuxAlt Jako každý rok, i letos si návštěvníci mohou namíchat mix obsahu sami. Seznam...nabídnutých přednášek: https://www.linuxalt.cz/2011/anketa  Sledujte...přípravy konference na Facebooku.

1 komentář u “Hrátky s VoIP”

Komentáře nejsou povoleny.

Pin It on Pinterest