Hrátky s VoIP

Včera jsem nějak náhodou narazil na projekt Gizmo, což je VoIP kecátko, které má ambice konkurovat Skypu.

Nainstaloval jsem to a potřeboval jsem někoho (=Lukáše) na druhou stranu. Ten si program nakonec nainstaloval, ale zároveň zmínil, že by měla jet i Ekiga (dříve Gnomemeeting) a že Openwengo taky něco umí.

Tou dobou jsem už Ekigu stahoval, Wengo na disku mám. Chvíli mi trvala registrace na všech službách, až jsem pak zjistil, že to není nutné. Nevím ale furt, které služby spolupracují. Zkusili jsme Ekigu, Lukáš má totiž webkamerku:

A už to začalo. 😀 Srandičky, blbosti, ksichty. Muhaha. Pak to samozřejmě začalo blbnout (mně). Nevím ovšem proč.

Chvíli to jelo, ale pak bylo slyšet už jenom praskání a chrčení. Tak jsme zkusili i jinou variantu: Gizmo. Spojení sice naběhlo (dokonce přes sip registrované u Ekigy), ale zvuk nešel. Program je pěkný, ale není to tak transparentní a bezproblémové jako u Skypu. Ale moc nechybí. Asi ten marketing nebo co. A to nemluvím o tom, že samozřejmě nabízejí volání do celého světa včetně ČR za ceny, které vypadají přijatelně (moc jsem to nezkoumal).

Podobné čtení

Srovnání: Mandriva Linux vs Ubuntu Linux Jen telegraficky. Krásný článek jsme to s Lukášem připravili. Rodil se pomalu a v...bolestech, ale myslím, že to stojí za to: Srovnání...Mandriva Linuxu a Ubuntu Linuxu Aktualizace: Martin Šín oba systémy nainstaloval...na nové notebooky MSI MegaBook ER710X. A samozřejmě o tom napsal: Mandriva vs....Ubuntu vs. notebook MSI
Rychlá recenze Mandriva Linux 2011 Neodolal jsem a ve volné chvíli jsem si stáhl a vyzkoušel...nový Mandriva Linux 2011, který není tak francouzský, jak jsme ho znali. Koná se...milé překvapení, ruští vývojáři se nezalekli a sentimentem rozhodně netrpí....Mandriva Linux je na první pohled velmi moderní, přitažlivý a elegantní desktop. To...býval ale vlastně vždy, takže co je pod kapotou?

1 komentář u „Hrátky s VoIP“

Komentáře nejsou povoleny.