Úprava hlavní nabídky WordPressu

Hlavní nabídka bývá v záhlaví webu a obsahuje několik málo položek. Dříve nebo později budete chtít změnit buď přímo položky nebo aspoň nové přidat. Přečtěte si, jak se to dělá.

Nabídky se spravují v administraci na stránce Vzhled > Menu. Nejdříve je potřeba vytvořit nabídku a pak ji umístit do pozice. Pozice je např. místo v záhlaví webu. Může být ale klidně v patičce nebo speciální pozice může být jen pro mobilní menu. To vše zařizuje konkrétní šablona.

Zadejte tedy název nabídky a stiskněte tlačítko Vytvořit menu.

Jak vytvořit hlavní nabídku ve WordPressu
Jak vytvořit hlavní nabídku ve WordPressu

Následně v levé části, kde jsou různé typy obsahu, označte odkaz a stiskněte tlačítko Přidat do menu. Odkaz se objeví nabídce vpravo na konci.

Přidat položku do menu
Přidat položku do menu

Uchopte položku myši a přetáhněte ji do požadované pozice. Všimněte si, že ji můžete odsadit směrem doprava – tím vytvoříte podnabídku.

Přesun položky v nabídce
Přesun položky v nabídce

Hledání položek

V levé části může být mnoho boxíků s položkami, nejen Stránky, Příspěvky nebo Rubriky. Všimněte si také odkazu Zobrazit vše, který zobrazí všechny položky v dané sekci. Pokud potřebujete vložit odkaz mimo web, pak použijte boxík Uživatelské odkazy.
Hlavní nabídka webu
Hlavní nabídka webu

Nakonec nabídku uložte a nezapomeňte zatrhnout přepínač Primární menu, což znamená, že jde o hlavní nabídku vašeho webu.

Zajímají vás podobné tipy a triky? Čtěte můj blog Co umí WordPress, dozvíte se víc!

Chci více o WordPressu  

Podobné čtení

Spouštím provizní program věnovaný WordPressu R... Zhruba před rokem jsem začal pracovat na e-learningovém kurzu, který naučí zájemce...publikovat na vlastním webu. Kurz už nějakou dobu běží a nedávno jsem spustil na...jeho podporu provizní (affiliate) systém. Jeho princip spočívá v tom, že za každou...provedenou objednávku získá ten, kdo mi zákazníka "pošle", 500 Kč. Všechno přitom...probíhá automatizovaně pomocí softwaru, do něhož se zaregistrujete. Přečtěte si...podrobnosti.
Jaké to je, když vydáte první e-book (návod, jak n... Vydal jsem svůj první e-book. Začínají mi chodit první reakce a pomalu mi dochází,...že jsem snad úspěšně překonal bariéru, která není zas tak nízká, jak vypadá....Napadlo mě, že bych mohl sepsat v pár bodech, co všechno jsem udělal, než byl e-book...hotový.

1 komentář u „Úprava hlavní nabídky WordPressu“

  1. Díky moc Vlasto za tento i budoucí články o WP. Myslím, že mě i dalším uživatelům WP moc pomohou.

    Držím tedy palce, by ti do kategorie WP příspěvky přibývaly. Resp. bys nějaké měl čas napsat, páč se sami od sebe asi neobjeví :-).

Komentáře nejsou povoleny.