Mandriva Linux 2007.1 CZ lze konečně koupit

Novou verzi Mandriva Linuxu lze konečně koupit – spolu s kvalitní česky psanou příručkou.

Mandriva Linux 2007.1 CZ je operační systém, který obsahuje tolik aplikací, že je všechny ani nevyzkoušíte. Nechci rozpoutávat hádky, proč Linux nebo proč Windows, ale domnívám se, že pokud máte doma počítač s Windows a z nějakého důvodu (třeba nový počítač) je potřebujte přeinstalovat, zkuste tam dát radši Mandrivu. Je levnější (=nemusíte krást Windows nebo za ně utrácet několik tisíc), na DVD dostanete všechny programy, které můžete potřebovat, a to všechno můžete nainstalovat na kolik počítačů chcete.

Instalace a celý systém je v češtině a je možná snazší než instalace těch slavných Windows, které spousta lidí považuje za jediný existující operační systém. V krabici za 569 korun dostanete českou knížku, kterou píše Ivan Bíbr. „Píše“ znamená „píše“, ne „překládá“. Takže to neznamená, že sedl a blbě přeložil anglické texty. Ne. Sedl a napsal to na základě svých mnohaletých zkušeností jak s Linuxem, tak s psaním knih. Mandriva je hlavně Ivanovou zásluhou asi nejpopulárnější linuxový systém u nás. Popularitu ve světě Ivan bohužel zatím asi neovlivňuje, ale i bez něj to docela jde.

Proč o tom píšu? Kvalitu je třeba taky občas podpořit. Mrzí mě, že se o Mandrivě ví jenom v určitých kruzích – přitom je neuvěřitelně úžasné, že za tak málo peněz můžete získat něco tak skvělého. A legálně, bez výčitek svědomí.

Podobné čtení

Emgeton E2CULT

Už dlouho jsem si zdůvodňoval, proč musím mít mp3...player.

Kde koupit nejen trička s tučňákem (dárky pro linu... Na konci léta jsme spustili e-shop zaměřený na open source. Chceme v něm...nabízet až stovky položek, zatím jsme na desítkách. Nabízíme trička s...motivem tučňáka, s logy různých programů - GIMP, LibreOffice, WordPress,...KDE, Xfce. Kromě toho jsou v nabídce i placky, zatím v omezené míře, a magazín Open source &...praxe. V jeho případě bychom s i přáli, kdyby nás příznivci podpořili tím,...že si koupí jeho PDF verze. Získané peníze jdou zpátky na produkci informačních...materiálů, článků, pokrývají také naše provozní náklady, práci lidí. Teda...mají pokrývat, momentálně jsme ještě nic nevydělali. Ale věřím, že se to...změní. Pokud hledáte dárek pro ajťáka nebo máte rádi open source, tady najdete...pomoc: obchod.liberix.cz.

1 komentář u „Mandriva Linux 2007.1 CZ lze konečně koupit“

Komentáře nejsou povoleny.