Používáte Linux? Proč?

Na webu magazínu LinuxEXPRES vznikla nová sekce Proč používá Linux. Možná vás bude zajímat.

Obsahuje „minipříběhy“ lidí, kteří se rozhodli používat Linux, a v rubrice jsou jejich příspěvky o tom, proč se tak rozhodli a v čem jim Linux vyhovuje. Začali jsme samozřejmě v redakci LinuxEXPRESu, ale to jen proto, abychom nějak začali. Chceme přinášet pozitivní informace – a je celkem jedno, jestli je člověk, který svým příběhem přispěje, „veřejně známý“, nebo není. Příklady táhnou, začali jsme u sebe. Další příběhy chceme sbírat u běžných spokojených uživatelů. Neznamená to nutně, že musí být Linux vychválen do sedmého nebe, vždyť jde jen o operační systém. Věřím ale tomu, že příklady mnoha spokojených lidí pomohou někomu jinému při rozhodování nebo zkoušení.

Pokud používáte Linux a chcete napsat krátkou story o tom, jak jste se k němu dostali a co na něm oceňujete, pošlete mi svůj minipříběh. Nezapomeňte prosím připojit krátkou informaci o tom, kdo jste, co děláte a kde Linux používáte.

Nebo pořád nevíte, co to ten Linux je a proč by vás měl zajímat? Pak se zkuste začíst do příběhů jiných lidí a třeba vás osloví. Nemusíte se trápit s Windows, pokud nechcete.

Linux je volba.

Podobné čtení

Srovnání: Mandriva Linux vs Ubuntu Linux Jen telegraficky. Krásný článek jsme to s Lukášem připravili. Rodil se pomalu a v...bolestech, ale myslím, že to stojí za to: Srovnání...Mandriva Linuxu a Ubuntu Linuxu Aktualizace: Martin Šín oba systémy nainstaloval...na nové notebooky MSI MegaBook ER710X. A samozřejmě o tom napsal: Mandriva vs....Ubuntu vs. notebook MSI
Postavte si město ve 3D – hra pro Linux Hry nehraju, ale kdybych si něco zahrál, asi bych zkusil nějakou strategii, třeba simulátor stavby města OpenCity....Je to asi one man show, obrázky jsou mile naivní, ale asi by mě to chvilku i bavilo....:-) Hrajete něco?

1 komentář u “Používáte Linux? Proč?”

  1. „Nemusíte se trápit s Windows, pokud nechcete.“ ???
    Pouzivam oba system a musim rict, ze zatim jsem se vzdycky trapil akorat s linuxem. Vetsinou kdyz je reseni nejakeho linux-problemu nad moje sily, tak rezignovane prebootuju do windows…opacne se mi to jeste nestalo… 🙂

Komentáře nejsou povoleny.

Pin It on Pinterest