Jak si do blogu vložit prezentaci z Googlu (a jak ji tam vytvořit)

Když jsem chtěl do článku Proběhlo LinuxExpo 2009 vložit prezentaci tak, aby si ji čtenáři mohli rovnou spustit, vzpomněl jsem si, že něco podobného použil pan Wagner na České škole u mé prezentace z konference v Novém Městě na Moravě.

Vypadá to takhle:

Chtěl jsem totéž použít pro prezentaci, kterou jsem si vytvořil v OpenOffice.org Impress. Bylo tedy nutné ji do Google Documents nahrát, nejprve jsem nevěděl jak. Je to trochu přes ruku – celý soubor podle všeho nahrát nejde, ale lze importovat snímky (v nabídce Vložit | Importovat snímky). Zjistil jsem ovšem, že formát ODP není podporován, což je nemilé. 🙁 Uložil jsem prezentaci tedy jako ppt (grrr) a načíst už šla. Pak stačilo klepnout na tlačítko Sdílet a v jednoduchém průvodci pak vybrat kód, který se vloží do článku. Výsledek je pak následující:

Nevýhoda je, že editor WordPressu nemá žádné takové znaky jako iframe rád a buď je ořezává nebo je rovnou maže. To se týká mnoha blbůstek typu Google Maps, vkládání widgetů z Jamenda a tak. Editování se musí přepnout na HTML (vpravo nahoře), jinak vložený kód zmizí…

Podobné čtení

LucidChart: Online program pro vytváření schémat, ... Narazil jsem na online aplikaci LucidChart, která patří mezi...propracované nástroje, u nichž vám ani nevadí, že nejsou na vašem disku. Umožní...vytvořit diagramy, schémata, myšlenkové mapy a další kresby, a to ve velmi...intuitivním prostředí.
Spouštím online kurz Zlatý WordPress, který vás na... S WordPressem pracuji už léta. Stal se mým nejvíc nejlepším programem a...díky němu jsem vytvořil nebo se podílel na vytvoření mnoha webových stránek,...které splnily mnoho úkolů a cílů. Mám WordPress rád za to, že je dostatečně...jednoduchý, dobře se s ním pracuje a lze ho rozvíjet a budovat s jasně viditelným...výsledkem. Výuková křivka je pozvolná - čím více času mu věnujete, tím více se...naučíte. Ale klidně můžete zkusit jen základy, i tak vám WordPress bude věrně...sloužit.

1 komentář u “Jak si do blogu vložit prezentaci z Googlu (a jak ji tam vytvořit)

  1. No jsi ucineny prezentator. Nebo prezentovac? Ne ne, nejlepsi bude asi prezentovator 😀

Komentáře nejsou povoleny.

Pin It on Pinterest