Jak si do blogu vložit prezentaci z Googlu (a jak ji tam vytvořit)

Když jsem chtěl do článku Proběhlo LinuxExpo 2009 vložit prezentaci tak, aby si ji čtenáři mohli rovnou spustit, vzpomněl jsem si, že něco podobného použil pan Wagner na České škole u mé prezentace z konference v Novém Městě na Moravě.

Vypadá to takhle:

Chtěl jsem totéž použít pro prezentaci, kterou jsem si vytvořil v OpenOffice.org Impress. Bylo tedy nutné ji do Google Documents nahrát, nejprve jsem nevěděl jak. Je to trochu přes ruku – celý soubor podle všeho nahrát nejde, ale lze importovat snímky (v nabídce Vložit | Importovat snímky). Zjistil jsem ovšem, že formát ODP není podporován, což je nemilé. 🙁 Uložil jsem prezentaci tedy jako ppt (grrr) a načíst už šla. Pak stačilo klepnout na tlačítko Sdílet a v jednoduchém průvodci pak vybrat kód, který se vloží do článku. Výsledek je pak následující:

Nevýhoda je, že editor WordPressu nemá žádné takové znaky jako iframe rád a buď je ořezává nebo je rovnou maže. To se týká mnoha blbůstek typu Google Maps, vkládání widgetů z Jamenda a tak. Editování se musí přepnout na HTML (vpravo nahoře), jinak vložený kód zmizí…

Podobné čtení

Software pro kreativní umělce – hudba, video... Vždycky když objevím software, který nabízí něco, čeho neumím využít, je mi to...líto. Týká se to programování nebo třeba tvorby v oblasti grafiky či hudby. Umím...základní věci, ale nejsem kreativní člověk, který by dokázal využít potenciál...mnoha kvalitních aplikací. Je to případ také softwarového balíku Dream Studio,...který je určen právě tvůrčím lidem.
Semináře o WordPressu na začátku listopadu –... Shodou okolností se moje dva semináře o WordPressu konají hned po sobě, jeden v...Praze, druhý v Opavě. Nijak spolu organizačně nesouvisejí, ale na oba jsou stále...volná místa.

1 komentář u “Jak si do blogu vložit prezentaci z Googlu (a jak ji tam vytvořit)

  1. No jsi ucineny prezentator. Nebo prezentovac? Ne ne, nejlepsi bude asi prezentovator 😀

Komentáře nejsou povoleny.

Pin It on Pinterest