Proběhlo: 23.11. – Seminář na Technické univerzitě v Liberci

Liberix, o.p.s.

V pondělí jsem byl v Liberci a mám zas zážitků plnou kapsu. Tak čti, kdo jsi zvědavý, myslím, že je škoda nenapsat, spousta informací může být zajímavá i pro ostatní. Například, že Času Dost (ČD) někdy umí fungovat bez komplikací. Vstal jsem po polospánku ve čtyři hodiny, 5:22 mi jel vlak.

Bylo mi divné, proč je na nádraží tolik lidí, ale pak mi došlo, že takhle zřejmě jistá část populace běžně funguje. Úplně se mi z toho udělalo nedobře. Já mám svou práci rád a rozhodně bych ji nevyměnil za ranní dojíždění. 🙂

V době, kdy tak nějak běžně vstávám, jsem byl v Pardubicích a přesedl jsem do „malého rychlíku“ směr Liberec. Projeli jsme trasu, kterou poslední dobou znám poměrně dobře z auta (Jaroměř) a kde jsme strávili jeden cestovatelský víkend (Dvůr Králové) – byl jsem tehdy tak vysílený, že jsem o tom tuším ani nenapsal. Ve dvanáct jsme dorazili do Liberce. Furt jsem si říkal, že nebudu fotit z vlaku, bo to nestojí za nic. Nakonec jsem nevyfotil vůbec nic, protože jsem hledal ve městě cestu k budově TUL. Nakonec jsem vyměkl a musel jsem si vzít z infocentra mapu cyklistických stezek, kde bylo i centrum.

Budova, hostitelé prominou, je něco otřesného. Ale nebudu o tom psát, prostě je vidět, že peníze se dávají jinam. Do Liberce jsem jel vést seminář, který učitele seznámí s tím, co je to Linux a takové ty věci kolem toho. Byl jsem na místě včas, stihl jsem i nějaký oběd, ale zrada číhala jinde. Velká část účastníků se odhlásila, takže na seminář dorazilo asi pět učitelů plus dva či tři lidé z univerzity. I když jsem čekal větší počet a v neděli vypálil dvacet DVD s Edubuntu, přesto jsem velmi rád za prostor, kterého se mi dostalo.

Pan Pešat, kterého lze občas zahlédnout v TV, protože figuruje jako jeden ze skutečných odborníků na školství a spolupracuje s MŠMT,  byl doufám spokojen a nabídl nám další aktivity, resp. vlastně se ptal, jestli se chceme zapojit tam či onde. 🙂 Chceme. Nakonec mě vzal do auta a, abych nemusel čekat na autobusovém nádraží, provezl mě městem, ukázal mi Liberec bei Nacht . Projeli jsme kolem zoo, viděl jsem hezčí budovy TUL, stejně jako předválečné vily, tak podobné vilám v Opavě. Pokud se nepletu, architekturu mají obě města podobnou díky stejným architektům (* chybí  zdroj). Na rozdíl od Opavy v Liberci obrovské nákupní centrum vzniká – na místě zbořeného obchoďáku.

V sedm jsem sedl na bus a vyrazili jsme do Prahy, přičemž jsem aktivizoval pražskou buňku. Krásně to vyšlo, podle plánu jsme se sešli na Karláku a zapadli do studentské nálevny důmyslně ukryté v jedné vile. Huh, konspirace? Ne,  Mrtvá ryba.

Hej, chlapi, na jakou fakultu chodíte? „No, já ještě na žádnou a ten už je za zenitem…“ 😀

Spaní jsem měl domluvené na Strahově, ale ten blb na recepci mě zmátl, když v neděli říkal, že je centrální recepce na ulici Vaníčkova. Jsem vůl, věřil jsem mu, i když Vaníčkova je podél stadionu a je to jediná příjezdová cesta. Samozřejmě že recepce je furt na stejném místě a nic se tam nezměnilo, dokonce jsem bydlel na stejném patře jako minule, ale to je asi pravidlo. Příště víc myslet a míň věřit recepčním. 🙁

Podobné čtení

WordPress: Úprava šablony pro stránku nebo článek... Vzhled článku je věc, kterou jsem...vždycky upravoval jako jednu z prvních a věřím, že vy na tom nebudete jinak. Váš...blog má být prostě jiný než ty ostatní a pokud použijete jako základ nějakou...existující šablonu (nejlépe Twenty Ten), vždycky budete chtít něco jinak:...štítky pod článkem, rubriky nad článkem, datum do sloupce nebo skrýt autora....Poradím jak na to, je to fakt jednoduché.
Školení WordPressu nejen pro učitele 28. listopadu... Pořád školím méně, než bych chtěl, ale tradicí se stává pražské jarní a...podzimní školení pod křídly organizace VISK. Takže i tento podzim budu školit...WordPress.