Ubuntu Party v Ostravě se povedla

Ubuntu škola v PoruběV sobotu 7. května jsme společně s Ubuntu.cz a jednou ostravskou školou uspořádali první Ubuntu Party, kterých se po světě koná hafo. Jen u nás se zatím „nic“ nedělo. Český tým se tak přidal k dalším akcím ve světě – hnutí kolem Ubuntu je opravdu dobře organizované. Na stránkách lze najít, co jednotlivé LoCo týmy uspořádaly nebo co plánují (akce českého LoCo týmu).

LoCo znamená Local Community, tedy místní skupina fanoušků. Pokud je aktivní, dostává od Canonicalu (výrobce Ubuntu) propagační materiály. Český tým aktivní je. 🙂

ZŠ J. Valčíka v Porubě

Vstříc nám vyšel ředitel Základní školy J. Valčíka, pan Dohnal, a poskytl nám prostory školy, abychom ze setkání uspořádali. Klíčovým člověkem byl také pan Dvořák, který se ve škole stará o IT vybavení a již několik let ve škole provozuje Ubuntu (konkrétně Edubuntu). O zkušenostech školy s Ubuntu si můžete přečíst dvoudílný článek na LinuxEXPRESu: Linux na Základní škole J. Valčíka v Ostravě-Porubě

ZŠ J. Valčíka Ostrava-Poruba
ZŠ J. Valčíka Ostrava-Poruba

 

Program setkání

Hlavním bodem setkání byly samozřejmě novinky v Ubuntu 11.04, ale také představení variant Kubuntu a Xubuntu, stejně jako „lanaření“ dobrovolníků a pomocníků. Vojta představil fungování české komunity, já jsem mluvil o Liberixu a jeho novinách, magazínech a osvětových činnostech. Snažil jsem se lidi motivovat k tomu, aby se nebáli mluvit o výhodách nejne Ubuntu, ale celkově otevřeného softwaru a otevřených formátů (čili ne DOC a XLS – typicky ne ve školách).

Na konec vystoupil pan Strnad z firmy EliceChoice a vyprávěl o tom, jak převedli na Ubuntu městský úřad ve slovenské Skalici. Takové story – ale hlavně ta fakta! – bychom měli dostat do médií, která čte víc lidí. Proto je vítána každá pomoc. Ale nemusí jít o organizovanou činnost, stačí informací trochu pomoct, aby proudily. K Vánocům dávat CD Ubuntu nebo OpenOffice.org, vytisknout pár letáků a rozhodit je v čekárně u doktora nebo na nádraží…

Návštěvníci RPOva
Návštěvníci RPOva

 

Dostali jsme kartáč

Tragédie jménem Bílý kartáč. Příprava oběda pro 12 lidí jim trvala 1:45 (byl jsem tuším poslední)., Ačkoliv jsem objednával stůl pro dvacet lidí a říkal jsem, že to není oslava, ale oběd v rámci konference, smůla, v restauraci se prý čeká a je to prý normální. Takže do Bílého kartáče nechoďte. Jídlo sice dobré, ale jinak jsme byli velmi výrazně nespokojeni. Organizátorské poučení pro příště – zeptat se při rezervaci, jak rychle obslouží 20 lidí.

Ohlasy

Podle reakcí na tfytru a na místě se akce líbila a povedla. Delegace z Prahy si užila na Stodole, já jsem jel po kafi dodom a akce pro mě končila kolem deváté večerní, kdy jsem zasedl k filmu, abych vyplavil dojmy.

Bylo toho dost a bylo to dobré. Příště – na podzim – někde jinde, ale ne v Brně (bo LinuxAlt) a ne v Praze (tam se furt něco děje). Takže možná v Olomouci nebo Plzni nebo u vás?

Kdo z vás to má?

Podobné čtení

Záznam mého vystoupení na konferenci Barcamp 2010 ... V sobotu 16. ledna jsem byl na jedné povedené...akci, bohužel jen velmi krátce. Konala se na Vsetíně a já jsem dostal možnost...vysvětlit lidem, jaké výhody a možnosti nabízí volně šiřitelný software (kam...patří také Linux). Organizátoři vše nahrávali a velmi rychle videa umístili na...web. Patří jim velké díky. Takže zábava začíná... 🙂
Konference LinuxAlt 2010 hledá přednášející a téma... Realizační tým sdružení Linux...v Brně oznamuje, že pro vás společně s partnery připraví v prvním...listopadovém víkendu – 6. a 7. listopadu 2010 – již páté...pokračování brněnské linuxové konference.

Sdílejte článek svým přátelům

komentáře 2

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *