Prý mám neexistující doménu, snažila se mě přesvědčit Alza

Před pár dny jsem něco objednával v Alze a překvapilo mě oznámení, že můj e-mail je pravděpodobně neplatný, protože je prý na neexistující doméně www.vlastimilott.cz.

Už jsem si v rámci možnosti zvykl na to, že e-mail na doméně e-ott.info některé formuláře zcela odmítají přijmout, protože doména .info má zřejmě špatný zvuk u programátorů webových formulářů. Ale že i adresa s mým jménem a doménou .cz…? Sekundu dvě jsem přemýšlel, jestli proběhla nějaká sofistikovaná kontrola… ne.

Alza prostě předpokládá, že její zákazníci jsou průměrní, milují Bohdana Tůmu a slaví Vánoce v červnu. Mají e-mail na Seznamu nebo případně GMailu, protože tak to přece má být a mají to tak skoro všichni normální lidi.

Tak myslím, že jsem tím svým prvním nákupem skutečně skončil a fakt tu firmu budu ignorovat i nadále. (Ale prodejnu mají hezkou.)

Moje doména prý neexistuje

Podobné čtení

Vinobraní Novosedly 2009 – obecní i rodinné ... Nenapsal jsem o tom, že se 19. září 2009 konalo tradiční Novosedelské vinobraní -...nicméně fotky jsem dal k dispozici ihned a vím, že byly nalezeny. 🙂 Slavnost...vinobraní se po pravdě nelišila od loňské, předloňské... atakdále. S důležitou výjimkou - letos bylo, na rozdíl od loňska, pěkně.
Přednášky Nebezpečný internet opět pokračují, tent... Loni v Karviné proběhla série seminářů, které iniciovala karvinská Policie,...konkrétně Lukáš Jelínek*. O téma "rizika na netu a jak se jim bránit" byl zájem i...jinde, konkrétně řečeno v Brně.  Zdejší Středisko služeb školám projevilo o...přednášku zájem a nabídlo ji "svým" školám. Včera proběhla první přednáška v...režii Liberixu.

4 komentáře u “Prý mám neexistující doménu, snažila se mě přesvědčit Alza”

 1. Ja bych zase programatory alzy tak neodepisoval.

  Opravdu je definovan MX zaznam pro domenu vlastimilott.cz ?
  Podle mne neni:
  $ dig MX vlastimilott.cz +short
  $

 2. Možná kontrolují MX záznam (když se jedná o emailovou adresu) a možná jim vadí, že doména vlastimilott.cz žádný MX záznam nemá.

 3. Nehlede na rfc, vrele bych mx zaznam doporucil. Antispamy jsou nekdy prisny.

  Web alzy je plny chyb, na druhou stranu alza si vse programuje sama. Jako Amazon 🙂

Komentáře nejsou povoleny.

Pin It on Pinterest