Prý mám neexistující doménu, snažila se mě přesvědčit Alza

Před pár dny jsem něco objednával v Alze a překvapilo mě oznámení, že můj e-mail je pravděpodobně neplatný, protože je prý na neexistující doméně www.vlastimilott.cz.

Už jsem si v rámci možnosti zvykl na to, že e-mail na doméně e-ott.info některé formuláře zcela odmítají přijmout, protože doména .info má zřejmě špatný zvuk u programátorů webových formulářů. Ale že i adresa s mým jménem a doménou .cz…? Sekundu dvě jsem přemýšlel, jestli proběhla nějaká sofistikovaná kontrola… ne.

Alza prostě předpokládá, že její zákazníci jsou průměrní, milují Bohdana Tůmu a slaví Vánoce v červnu. Mají e-mail na Seznamu nebo případně GMailu, protože tak to přece má být a mají to tak skoro všichni normální lidi.

Tak myslím, že jsem tím svým prvním nákupem skutečně skončil a fakt tu firmu budu ignorovat i nadále. (Ale prodejnu mají hezkou.)

Moje doména prý neexistuje

Podobné čtení

Neptejte se úřadu „proč“, požadujte vy... Něco vás štve, chcete znát důvod, proč tomu tak je nebo není, tak se nějakým...způsobem zeptáte zodpovědného úřadu. Může se to týkat tiskové zprávy nebo...třeba veřejných záchodů. Neptejte se ale "proč", i když je to jediná otázka,...kterou máte na jazyku. Úředník tímto způsobem neuvažuje, myslí v kontextu zákonů...a nařízení a tam na "proč" není místo.

4 komentáře u „Prý mám neexistující doménu, snažila se mě přesvědčit Alza“

 1. Ja bych zase programatory alzy tak neodepisoval.

  Opravdu je definovan MX zaznam pro domenu vlastimilott.cz ?
  Podle mne neni:
  $ dig MX vlastimilott.cz +short
  $

 2. Možná kontrolují MX záznam (když se jedná o emailovou adresu) a možná jim vadí, že doména vlastimilott.cz žádný MX záznam nemá.

 3. Nehlede na rfc, vrele bych mx zaznam doporucil. Antispamy jsou nekdy prisny.

  Web alzy je plny chyb, na druhou stranu alza si vse programuje sama. Jako Amazon 🙂

Komentáře nejsou povoleny.